“Hedefimiz ligde kalmak”

Adana Demirspor teknik direktörü Tekin İncebaldır, 20 Mayıs Cumartesi günü deplasmanda yapacakları Mersin İdmanyurdu maçından puan alarak lige tutunmak istediklerini söyledi.

Tekin İncebaldır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin son  haftasında Mersin İdmanyurdu ile kaderlerini belirleyecek önemli bir maça  çıkacaklarını belirtti.

Geçen haftaki Sivasspor maçının ardından ara vermeden çalışmalara başladıklarını ifade eden İncebaldır, "Kart cezalısı Servan Taştan ile  sakatlıkları süren Onur Akbay ve Serkan Yanık dışında eksiğimiz yok." diye  konuştu.

İncebaldır, futbolcularının her şeyin bilincinde olduğunu dile  getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnşallah bu maçı atlatıp mutlu şekilde Adana'ya döneceğimize  inanıyorum. Aslında bizim Mersin İdmanyurdu ile kardeş olmamız lazım. Komşu  takımımız, arada nasıl böyle bir gerginlik oldu bilmiyorum. İnşallah dostluğumuz  devam eder. Üzücü olan, kırgınlıklar, kavgalar. İnşallah onlar da bu maçtan sonra  biter diye düşünüyorum. Zaten bu işten yıllardır karlı çıkan olmadı. Centilmence,  iyi bir mücadele olacağına inanıyorum. Oradan da bizim puan ya da puanlar almak zorunda olduğumuzu ifade ediyorum. Zaten ligin son maçı. Adana Demirspor'un bir  hedefi var, Mersin İdmanyurdu deplasmanından puan alıp ligde tutunabilmek. Biz  oradan puan alacağız ve ligde kalacağız."

Bütün gücümüzle kazanmaya gidiyoruz"

Şanssız bir sezon geçirdiklerini aktaran İncebaldır, herkesin elinden  geleni yaptığını ancak bazı şeylerin "tutmadığını" ifade etti.

Tekin İncebaldır, gelecek sezon Adana Demirspor'un çok daha farklı  olacağına inandığını belirterek, şunları kaydetti:

"Biz bu seneyi atlatırsak, yeni sezonda çok daha iyi bir Adana  Demirspor olur. Ben de bu camianın adamıyım. Futbolcularıma söyledim, 'Hepinize  güveniyorum, siz de kendinize güvenin. Allah'ın izniyle, kendi gücümüzle,  bileğimizin hakkıyla, kimseden medet ummadan oradan puan ya da puanlar alıp  döneceğiz.' dedim. Taraftarımızın da sakin olmasını istiyorum. Cumartesi günü  hayati bir maça çıkacağız, ortalığı germenin bize zarar vereceğine inanıyorum.  Cumartesi günü inşallah bütün gücümüzle kazanmaya gidiyoruz, en azından  kaybetmemek istiyoruz. Taraftarımız da sabırla bekleyecek. Allah'ın izniyle  onlara, oradan sevinçli bir haberle döndüğümüzün müjdesini de veririz."

Yorumlar

tekin ilk 11 de leroy u oynat ama uyarmayıda ihmal etme kaybettiği topları kovalasın ilerde eli belinde durmasın , sercanı kesinlikle ilk 11 de oynatma alternatif yaratabilirsen berkayıda oynatma , tiago yu sağ kanatta kullan , bu maçta gol bulmamız şart ama defansı sağlama al ortasahayı kalabalık tut , top rakipteyken mutlaka herkes topun arkasına geçmeli , ya sen bnları zaten biliorsun ama ben yinede belirtmek istedim , mersinden de bir puanda olsa alamıyorsak zaten düşelim , hadi bakalım tekin
1 puan alacağız diye git 11 kişi defans yap 80 de golu ye mac sonundada orta sahaya hepiniz gidin yatin emi
maç 1-1 biter
Fevzi-Göksu Mehmet Raspo Oğuzhan-Alican Timuçin-Berkay Tiago Leroy-Pote
Düşmeyeceğiz.düşmeyeceğiz evelallah yenip geleceğiz.çok büyük hatalar olmazsa ki olmayacak biz önümüzdeki maçı alır geliriz.herkes rahat olsun bu hafta alican da oynayacak.daha dirençli bir takımımız sahaya çıkacak.haydi mavi şimşek cumartesi günü cakta gel.

Yeni yorum ekle