Gökhan Çalışkan yazdı, "Zor"

40 derece sıcaklık öyle yada böyle alınan galibiyet. Tüm oyuncularımızın ayağına sağlık. Ama diğer sonuçlar kötü. Önümüzde ki Karşıyaka dışında hiçbir takıma 2’li averajda üstünlüğümüz yok.

Zor yani!                                                                          
Göztepe’yi yenmeliyiz.

Samsun’u yenmeliyiz.

Samsunlu Bakanı yenmeliyiz.

Hakemi yenmeliyiz.

Konya 2 iddiasız ekibe puan kaptırmalı

Olmazsa Buca 2 iddiasız ekibe puan kaptırmalı

Belki 1461 kendi sahasinda iddasiz Bolu' yu yenemez

Falan filan. Benim artık pek umudum yok. Kaldı ki kafamda maçtan çok başka şeyler var.

Bir haftadır taraftarların İstanbul’da maruz kaldığı insanlık dışı davranışları hazmetmeye çalışıyorum. Kim meşale yakmış  diye tırnak kontrol etmeler, kışkırtmalar, kameraya çekmeler, insanlık dışı muamele. Sadece bize değil mitinglerde, üniversitelerde başka takımların maçlarında çığırından çıkan bu keyfi polis uygulamalarından utanç duyuyorum.

Peki

Kime yapılıyor? 1000 km yol gelmiş taraftara.

Kimin taraftarı? Adana Demirspor.

Ne yaptı taraftar? Küfür mü etti, koltuk mu kırdı, sahaya mi atladı ne oldu?

Peki bu keyfi uygulama niye?

Adana Demirspor’un hakkını kim arayacak? Yönetim.

Hangi yönetim, Nerede Yönetim?

İstanbul’da görev yapan bir Adana Demirsporlu polis memurunu tehdit etmek değil mesele.

Müdahele edecek gücün yok anladık. Çık bir açıklama yap, kınama yayınla, olmaz bu yapılanlar de.

Polis sayısı arttığı için mi, Demirsporlu olmadığı için mi sustunuz?

Dünkü maçtan sonra Başkan Önder Serin’e küfür edilmiş. Hiç tasvip etmiyorum. Hele galibiyetten sonra bu yola başvuran insanları güçsüz ve çaresiz görüyorum. Lakin Sayın Başkan hiç fırsat kaybetmeden taraftarın üstüne yürüyor üstelik kendisine küfür eden bile değil yanlış taraftarın.

Yürüsünler. Haksızlığa susan dilsiz şeytan.

Lakin aynısını geçen haftada yapmalıydılar

Sustular.

Lig bitsin ve bir daha hiçbiri artık Adana Demirspor için konuşmasınlar

Ne iyi ne kotu!

Gökhan Çalışkan

Yazara ait son köşe yazıları

“Anahtar: Sabır”

26 Ağustos 2013, Pazartesi 18:49

"Teşekkürler"

5 Ağustos 2013, Pazartesi 11:30

"Yine, yeni, yeniden play-off"

14 Mayıs 2013, Salı 16:00

Gökhan Çalışkan yazdı, "Zor"

30 Nisan 2013, Salı 13:30

"Travma"

2 Nisan 2013, Salı 20:00

"Sorgucular"

6 Mart 2013, Çarşamba 11:30

Yorumlar

Çok güzel bir yazı olmuş. Metnin asıl düşüncesi de son cümleye gizlenmiş. ''Lig bitsin ve bir daha hiçbiri artık Adana Demirspor için konuşmasınlar. Ne iyi ne kötü! '' Ben de bu sene çıkamayacağımızı düşünüyorum. AMA lig bitene kadar DESTEK, ligler bittikten sonra her zamankinden daha gür bir sesle YÖNETİM İSTİFA.. Eğer kendileri istifa ederek gitmezlerse, çok hareketli geçecek yaz ayı. Yeni sezona bu yönetimle GİRİLMEYECEK!!
AdanaDemirspor taraftarı delikanlıdır, herşeyden önce harbi Adanalıdır, aykırıdır, biat etmez, kimsenin yalakalığını yapmaz, iktidarın borozonu, amigosu değildir. Adaletsizliği, soygunu, hortumlamayı protesto eder. Böyle olunca da iktidarın, iktidarın valisinin, emniyetin hedef tahtasına oturmuştur. Türkiye'nin hiçbir standında pankart yasağı yoktur. Amma 5 Ocak'ta var. Niye? Kimden korkuyorsunuz? Biz halkız!!! PKK teröristine bizden daha fazla hoşgörü var. Bu kadar baskı yapmayın artık, bir yerde patlarız.
hocam ne yaptın ya bütün iştahımızı kestin hiçbirimi puan kaybetmez, 2 maçı alsakdamı gidemeyiz mahvettin bizi.
hiç birşey kolaydegil sayın çalışkan önemli olan seninde içinde oldugun muhaliflere ragmen bu takım play ofa kalacak sizlerde ne yazacaksınız merak ediyorum..
mantıklı olalım tff süperlige çıkacak 3.takımı belirlemiştir bence cübbespor sarıkspor vs vs biri çıkar işte o takım şimdiden bellidir kesin
başkanın taraftarın üstüne yürüme olayını bizzat yaşadım daha doğrusu anlatılan olayın içindeydim.ne olduğunu anlamadık başkanında aralarında bulunduğu grubun önünden geçerken başkan birden celallendi ve yanında küçük kızıyla beraber yürüdüğümüz arkadaşımızın üstüne yürüdü.bizde doğal olarak tepkimizi gösterdik.çocuğumuzun rızkından kesip maçlara gelmeye çelışıyoruz,çocuğumuzuda küçük yaşta demirspor sevdalısı olarak yetiştirmek için maçlara götürüyoruz.karşılığında teşekkür yerine başkanın efeliğini görüyoruz.madem bu kadar onurlusunuz %99 unun istemediği bir yerde neden ısrarla duruyorsunuz.Demirspor başkanı demek taraftarın hatta ve hatta Demirspora ait demirbaş eşyanın bile başkanı demek.dolayısıyle başkana küfür etmek yakışık almaz ama başkanada efelik yapmak hiç yakışık değildi.
bulmuşsunuz böyle yonetımı konuşup duruyorsunuz. adamlar daha ne yapsın. önder bey kımseye saldırmaz,ancak cok tahrık etmışlerdır, zaten bazılarının gorevı bu, takım galıpken bıle yonetım ıstıfa dıyorlar, demırsporluluk bu degıldır, bu yapılan sadece başkalarının tetıkcılıgını8 yapmaktır, hıcbır kımse demırspor galıbıyetınden ustun degıldır. kapalıda mustafa tuncelın resımını astılar, maratonda, kale arkasında bu resımden yoktu, yarın her turbunde herkesın resmı asılacak, bakın görun. saygılar. a.d.s.
İbrahim anlaş, önder bey kimseye saldırmaz deyip neyi savunuyorsun olayı bizzat ben yaşadım. yanımda 5 yaşında kızım varken ben yolda durduk yere önder serinemi küfür edecem. önder efendi kimin küfür ettiğini görmeden saldıracak yer aradı. o an orada bulunan bazı yöneticiler araya girdide olayın büyümesini engelledi. sende çıkmışın önder bey kimseye saldırmaz diyorsun. ben şahsım adına adanademirspor başkanı önder serinden özür bekliyorum. pazar gününe kadar özür dilenmediği takdirde her ne kadar yakışık kalmasada pazar günü yine maça gidecem ve küfür nasıl edilir önder efendiye gösterecem. şahit olmak isteyen varsa kapalı b üst tribüne gelebilir.
ağzına sağlık kardeşim. söylediğin biçok şeyde haklısın ancak bu yönetim herşeyi hakkediyor sayın Gökhan ç. !! maalesef bu memleketin insanları tamamen hırsız zihniyetli ve bu da bulaşıcı bi durum. balık baştan kokar misali yıllarca belediye başkanları tarafından sömürülmedik mi? adanademirsporumuzda muharrem gülergin daha sonra fatih terim li yıllar bittikten sonra nerdeyiz? adem atılganla başlayıp selehattin çolak aytaç durak ve Gökoğlu yönetimleyile devam eden hırsızlar grubuyla bu memleket nereye gelmiş te bu takım gelecek!!!!
sayın burhan güven biri benim adıma önder serini savunmuş bende türbündeydim ama bu olay hakında yazmadım bunu yazan kişi mutlaka önder serinin yakınıdır savunacan bari kendi isminle savu niye kendi ismini yazmıyorsun korkyorsan bari beni kulanma eger önder başkan küfür etmise özür dilemeli sen bu olayda haklısın yalnız önder serin ads nin hakını ararken küfür ediliyorsa buda yalnıştır seversin sevmesin ama ads nin başkanına köstek degil destek vermelisin daha sonra eleştirirsin küfür etmek kimseyi haklı çıkarmaz benim ismimle yazan zat rica ediyorum kendi ismini yazmaktan korkuyorsan lütfen benim ismimi kulanma bu sitenin sahibi emre temelde senin aypi nonu bulurum bilmiş ol ondan sonra sen düşün.a.d.s
ya bu ıbrahım anlaş varya, nasıl polemık yapıyor ya, onder serını övuyormu, karalıyormu bellı degıl. patlak tamırcılıgınden kalma bır alışkanlık herhalde, dune kadar gökoglucuydu, bugun önder serıncı, yarın gelene agam.....
tarık kardeş, ben bu patlakcı ıboyu tanırım, bu adam gelene agam, gıdene paşamdan başka bırşey bılmez, ayrıca ne zaman secım olacak, kımler gelecek şimdıden bılıyordur, geleceklerle on kere gorüşmüştur, bu adamın huyu bu onun ıcın dıkkate alma ve uzülme.
tarık koç ve salih denen arkadaşlara eger beni biraz tanıyor olsanız bunları yazmaya utanırsınız ben bu yaşıma kadar kimseye yalakalık yapmadım bundan sonrada yapmam bunuda böyle bilin esas yalaka olan sizlersiniz.
ıbrahım anlaş bey, sızı tanımıyorum ama söylemlerınız cok sevıyesızce, yok gavat,yok yalaka, yok asarım keserım, pişman ederım, sız kabadayımısınz, demırsporlumu.....ayıp oluyor, yazılanlara göre lastık fabrıkanız varmış, yanı başarılı bır ış adamısınız, ama bu kelımeler fabrıkası olan adama, hele hele demırsporu seven bırıne yakışmıyor, sızı teesuf ederım.
canım memleketım,,,, rumrzu ıle yazan arkadaş, yazdıklarına gore, demırsporda gorev yapan, hızmet yapan herkes hırsız... yanı muharrem gulergın ve fatıh terım, 1972 de demırspordan ayrıldıkları, 41 senedır bu takımı hursızlar, sömuruculer ıdare edıyor dıyorsun.. tebrık ederım. bu takım, 1972 den sonra uc kez super lıge cıktı, turkıye kupası fınalı oynadı, lıgde 5. oldu hep gelen hırsızların becerısı ha...en onemlısı, yıkıla, yıkıla 41 yıldır, bu hırsızların yuzunden ayakta kaldı ha..sulardakı tesıslerı, selahattın colak denen hırsız,yuregırdekı tesıslerı, aytac durak denen hırsız yaptı, takım 11 yıl ust ustte super lıgde rahmetlı hacı döner adlı hırsız oynattı, 1987,1991,1994 takım super lıge adem atılgan adındakı hırsız, yıne 1012 de denızlıde , mehmet gokoglu adındakı hırsız yaptı oylemı...yazmak ne kadar kolay degılmı, hemde sahte ısımle, ıstedıgın yaz, cezası yok, ama yuce allah katında gunahı var kardş gunahı, şu mubarek cuma gunu , gunah ışlıyorsun.yuce allah senı affetsın.
baba sado göreve, bu yazılanları anca sen duzeltırsın. herkes coluk cocukca yazıyor, bırbırlerını kırıyorlar.
sayın ıbrahım anlaş bey, arkadaşlara cevap versene, veremezsın tabı, herkes dogruları yazıyor, sen asarım, keserım dıyorsun.
kardeşim mıllette moda olmuş, yok ıdarecıler sömurmuş, yok calmış,,,,, ulan bunları yazan demırsporu tanımıyor herhalde, ya da camur atmak ıcın, ıftıra atmak ıcın dunyaya gelmışler .. ulan kardeşim, demırspora yönetıcı yazmak ıcın, başkan bulmak ıcın, kımsenın haberı olmadan yazılır, coguda ıstıfa ederdı.her genel kurul, 4 kere ertelenırdı, takı gecen senekı genel kurula kadr... bır gecen yıl ıkı lıste cıktı. her zaman paraya muhtac olan kulubun neyı calınırkı, adamları zaten zorla göreve getırıyorsun, ondan sonra hırsız, mac sattı, yok bunu yaptı, yok şunu yaptı. e gel o zaman sen yap. allah allah, mıllet anca konuşuyor be...
canım memleketım adlı kışı,,,,,,,, esasında ıdealden,ılkeden,duşunce ve duruştan uzaklaşan sadece taraftar ve yalaka basındır.bakınız, mardının kurtuluş gunu ıptal edıldı, neden bılıyormusun, mardınlı genc bır unuversıte talebesı boyle bırşeyın olmadıgını, tarıhı belgelerle ıspat ettıi, adamın bırı zamanında mardının kurtuluşu demış, bu gelenek yıllarca devam etmış...evet muharrem gulergın ve fatıh terım bu şehrun ve ulkenın degerlerıdır, rahmetlı gulergın teknık dırektor veya başkanlık yapmamıştır, demırspora faydalı olmuş degerlı bır spor adamıdır, fatıh hocaya gecen tv programında sordular, nerelısın dıye, ne cevap verdı bılıyormusun,, ben 23 yıl adana da kaldım, 39 yıldır ıstanbuldayım, nerelı oldugumu sız soyleyın dıye cevap verdı. 73 yıldır demırspora hızmet eden, rahmetlı olmuş ve yaşayan buyuklerımız var, bu ınsanları cogumuz tanımıyoruz, ne yaptıklarını dahı bılmıyoruz, oyle veya böyle bu kulubu yıllarca yaşatan kışılere, tek cumlefe hırsız ,arsız, namusuz dıyoruz, demırsporu borc batagına suruklemış, halen temlık altında ezdıren,tesıslerımızı satan, demırsporun parasını zımmete gecırmekten hapıse gırmış kışılerın, dev posterını kapalı turubune asıyoruz, degerlı yalaka basında uc maymunu oynamaktan gerı kalmamış,bır durum sergılıyerek demırspor duruşunun şu gunlerde ne hale geldınıgını ıspat eder durum sergılemeye başlamıştır. degerlı canım memlektım adlı kardeşım, bu durumda buızlerın özeleştırı yaparak, herşeyın eskı yörungesıne oturmasını saglamak yerıne, ax, öz,belgesız,bılgısız, yorumlar yapmamız sence dogrumu......
biraz objektif bakın .bnde önder serin yönetimini istemiyorum ama buraya kadar gelmemiz bir başarı kazanırsak samsun maçını playoftayız.sene başında küme düşecek gözüyle bakılıyodu bakın nereden nereye geldik
şu adamın yazısını kaldırın artık. playoftayz
sayın yazar arkadaşım artık diyorum o bayatlamış başlıktaki haberi kaldırsan iyi olur haber 30 nisanda yayınlanmış bugün 13 mayıs zor dediğin şey bugün bak artık kolay artık sayfanızda demirsporumuzu taraftarı futbolcuyu bütünüyle camiamızı motive edici haberler yayınlayın gün birlik gün beraberlik günü 4 gün sonra tarihi bir maça çıkacağız süperlige çıkarsak hepimiz çıkacağız taraftarı basını artık destek zamanı şimşeğin şimşekten başka dostu yok

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor