Giresun maçında seyirci yok

Adana Demirspor, Adanaspor maçındaki çirkin ve kötü tezahürat, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle PFDK tarafından cezalandırıldı.

25 Kasım Pazar günü Adanaspor ile oynanan maç nedeniyle  PFDK Adana Demirspor ve taraftara ceza verdi. Karar şöyle:

“FDT’nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KUZEY KALE ARKASI B,C MARATON KUZEY ALT D, KAPALI ÜST KUZEY G,H blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada ADANA DEMİRSPOR Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı 18.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ADANA DEMİRSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 30.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Çirkin ve kötü tezaharruta bulunan bloklarda oturan ve bloke gören taraftarlarımız Giresunspor karşılaşmasında takımımıza destek veremeyecektir.

Büyük Adana Demirspor taraftarlarının bundan sonraki karşılaşmalarda Türkiye’ye örnek bir taraftar profili çizeceğinden emin olmakla beraber, tahriklere kapılmadan centilmence  destekleyip, stadyumda takımımızı yalnız bırakmamasını umut ve temenni ediyoruz.”

Yorumlar

seyirci sadece maça gelmekle olmuyor biraz bilinçli seyirci lazım
Bufederasyon herşeyin içini boşalttı.yazıklar olsun
yazıklar olsun arkadaŞLAR NEDEN KOLTUKLARI KIRIYORSUNUZ NEDEN MERDİYEN BOŞLUGUNA OTURUYORSUNUZ BUNLAR TAKIMA CEZA VERİYOR BU CEZALARI VEREN DİKATÖR FEDRASYONUNDA ALLAH BELASINI VERSİN KIPIRDASAN CEZA KONUŞSAN CEZA HAKKINI ARASAN CEZA BİZİM TARAFTARIN KENDİNİ DÜZELTMESİ LAZIM BU FEDERASYONUNDA TÜM KURULLARIYLA DEGİŞMESİ LAZIM TÜRK FUTBOLU HER ALANDA İFLAS ETMİŞTİR
Taraftarın bilinçlenmesi lazım. Merdiven boşluğu hepimiz için önemlidir. Acil bir durumda (Bayılma, hastalık vb...) merdivenin boş olması gereklidir. Bu konuda taraftarın acilen bilinçlenmesi gerekir. Bence merdivende oturan taraftarın passoligi tespit edilip 1 maç bloklanmalıdır.
Neden merdiyen boşluklarına oturuyorsunuz ya merdiven bosluguna oturun
hatıralar sarmış 4-1 yanımı
bu ta-kım şam-pi-yon o-la-cak

Yeni yorum ekle