"Galibiyet güzel ama..."

Dün 3 gol atarak 3 puan aldık. Uzun süredir kendi saha ve seyircimiz önünde arzu ettiğimiz bir galibiyetti.Benim düşünceme göre Anderson hariç bu sezon sahaya süreceğimiz ideal kadromuzla mücadele ettik ve kazandık.

Ancak bu galibiyet kimseyi yanıltmasın. İyi oynamadık. Başka bir deyişle Demirspor’dan beklediğimiz ve arzu ettiğimiz futbol sahaya yansımadı. 5 hafta ve bir milli takım arası geçti; Demirspor’un oyun anlayışı, oyun düzeni, taktik ve organizasyonu konusunda henüz sahaya yansımış bir şey görmedik. Sezon başından bu yana Traore ve Pote’nin kişisel gayretleri ve Çağlar’ın becerisine kalmış bir futbol sahaya yansıyor.

En büyük sorunumuz orta saha. İleride mücadele eden oyuncularımız takım savunmasına nerede ise hiç katkı sunmazken, bütün yük orta sahaya biniyor. Bu durum ise başta Traore ve Galip olmak üzere yorulmalarına ve oyundan düşmelerine neden oluyor. Bu durum dünkü maça da yansıdı. Orta sahayı çabuk geçen rakip, savunma hattımızı çok zorladı. Hatay ileri uç adamları biraz becerikli olsa, farklı bir hikaye olabilirdi.

Dünkü karşılaşmada sahanın en iyisi yine Traore idi. Bizim ön libero konusunda bir becerikliliğimiz var. Lawal, Attamah, Hüseyin Cimşir ve hatta geçen sezon formamızı giyen ve dün rakibimiz olan Kubilay bile bu ligin üstünde liberolardı. Traore’de öyle. Maçın kırılma anı ise 67. dakikada Çağlar’ın çıkardığı top oldu. Tüm bu becerikli futbolculara rağmen Demirspor hala zevk vermiyor.

Takımın kimyasının ve oyuncu kalitesinin iyi olduğunu düşünüyorum. Ancak rakip takımların orta alanda yaptıkları baskı bizi oldukça zorluyor. Hakan hocanın bu duruma biran önce çözüm bulması lazım. Dünkü karşılaşmada bana en çok umut veren durum ise sonradan oyuna giren oyuncuların istekleri ve takıma olan katkıları oldu. Batuhan ve Berk yerlerine girdikleri oyuncuları aratmazken, Erdal ise gelecek için umut verdi. Dün de görüldüğü gibi, golü bulduğumuz anda, rakibin üzerimize gelmesini değerlendirebileceğiz. Bu durumda Orkan ve Kosecki gibi  kanat oyuncularımızın topu Pote ile buluşturması şart.

Dünkü galibiyet güzeldi. Tüm taraftarlara umut verdi. Çok da iyi oynamadığımız 5 haftada 10 puan topladık. Ancak takım iyi oynamıyor. Hakan Hoca’nın bir an önce arzu ettiği futbol anlayışını takıma yansıtması lazım.  

Murat Hasekioğlu

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor

Yazara ait son köşe yazıları

13 Kasım 2023, Pazartesi 17:15
4 Eylül 2023, Pazartesi 13:14
1 Eylül 2023, Cuma 19:31
14 Ağustos 2023, Pazartesi 14:03
11 Ağustos 2023, Cuma 15:07
16 Ağustos 2021, Pazartesi 17:21