"Futbolcular yüreğini sahaya koymalı"

Bugün yayınlanan 5 Ocak Gazetesi’nde Ergun Kara’nın eski ulusal futbolcu Reşat Yılmaz ile yaptığı röportaj yer aldı. Röportajda;

Reşat Yılmaz, Pazar günkü zorlu Erzurumspor maçı öncesinde Adana Demirspor’u değerlendirdi. İşte sorular ve yanıtları ile Reşat Yılmaz’ın aktardıkları:

ADANA DEMİRSPOR'UN GİRESUN’DA  KAYBETMESİNİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Hava koşullarının kötü olduğu bir günde, rezalet bir zeminde, böyle bir karşılaşmanın oynatılması oldukça yanlış bir karardır. Bu karşılaşmada futbol adına hiçbir şey göremedik.

Lakin bahanelerin arkasına saklanmamak gerekir.Hava koşulları ve zemin her iki takım içinde kötüydü, ama kazanan Giresunspor oldu. Adana Demirspor böylesine ağır bir zeminde, farklı oyuncular oynaması gerekirdi. Örneğin Samet yerine Gladky, Vedat yerine Tevfik, hatta savunmaya Tayyip bile konulabilirdi. Bu tip zeminlerde top sürmek, pas vermek, adam geçmek mümkün değildir, o yüzden de güçlü oyuncularla oynamak gerekir. Uğur Hoca'nın Bu bağlamda oyuncu tercihlerini doğru bulmuyorum. Neticede öyle yada böyle Giresunspor maçı kaybedildi, bırakın ilk 2'yi play off hedefinden de uzaklaşmaya başlandı.

ADANA DEMİRSPOR'UN NE YAPMASI GEREKİR?

Adana Demirspor'un öncelikle istikrar yakalaması gerekir. İlk yarının kalan maçlarında Adana Demirspor'un minimum puan kayıpları ile yoluna devam etmesi hedeflerinden uzaklaştırmaz. Kazanmak için de doğru tercihler, ve oyunlar oynaması gerekir. Transferler mutlaka ki yapılacaktır. Gücüne Güç katacaktır amma velakin kalan maçları ne yapıp edip puanlarla doldurmalıdır. İlk yarı sonunda puan aralığı açılırsa kapatmak bir haydi zorlaşır. Uğur Hoca'nın hata yapma lüksü kalmamıştır.  Osmanlı maçı kazanıldı diye Giresun'da O kötü zeminde aynı kadroyla mücadele etme İsteği yanlış yere yanlıştır. Bu tip hataların maalesef telafisi de çok zordur.  Bence Uğur hocanın da ciddi anlamda motivasyona ihtiyacı vardır.

BB ERZURUMSPOR MAÇI NASIL GEÇER?

Erzurumspor önemli takımlarından bir tanesidir. Kadroların gerçekten de iyi oyunculardan kurulmuştur. Bu takıma yenmek çok da kolay değildir. Lakin yenilmeyecek takımda yoktur. Adana Demirspor kazanmak istiyorsa, tüm oyuncular yüreklerini sahaya koymalıdır. Uğur hocanın da doğru oyuncu tercihleri doğru oyun planı ve doğru motivasyonla oyuncularını sahaya sürmesi gerekir. Adana Demirspor'un saha ve seyirci avantajını iyi değerlendirmelidir. Mutlak kazanılması gereken bu karşılaşmada futbolcuların kazanma azmi ve isteği belirleyici olacaktır. 

 5 Ocak Gazetesi

Yorumlar

Aynen yoruma katılıyorum.Yahu Bu Vefattan vede Samedden ne bekliyorlar anlayamadım.futbollan alakası olmayan oyuncular.Kupa maçlarını seyrettim bu ikisi 2.liğlerdede oynayamazlar kusura bakmayın.Bunlara Teyfik, Emre, Erdal bu liğin topcuları değiller .Bunları ilk 11 de gördüğümde maçı kaybedeceğiz diye bakamıyorum.Bu canımdan çok sevdiğim ADS formasına hiç layık görmüyorum.Hayırl Cumalar.

Yeni yorum ekle