"FUTBOLCULAR KENDİNE GELMELİ"

“Sevdamız Futbol” adlı radyo programına katılan Ali Uğur Akbaş kendisine yöneltilen sorulara cevap vererek Boluspor maçını ve Demirspor’da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Boluspor maçında moral bozukluğu yaşadıklarını belirten Ali Uğur Akbaş, özellikle Juninho’nun ve Lawal’ın kadroda olmaması nedeniyle maçı kaybettiklerini söyledi. Erçağ’ın yakaladığı pozisyonları gole çeviremediğini ve çok rahat kazanacakları bir maçı şanssız bir golle kaybettiklerini belirtti. 

"Futbolcular kendine gelmeli" 

Mağlubiyeti neye bağlıyorsunuz şeklindeki bir soruya “Futbolcularımız gerekli mücadeleyi göstermedi” şeklinde cevapladı. Son 3-4 maçta Tavşanlı, Samsun ve Boluspor maçında beklenmedik puan kayıpları yaşadıklarını belirten Uğur; futbolcuların kendilerine bakmaları ve daha iyi futbol oynamaları gerektiğini belirtti. Bu maçlardan önce futbolcuların özellikle paralarını almaları konusunda gösterdikleri mücadelenin benzerini de sahaya yansıtmadıklarını belirtti. Futbolcuların kendilerine gelmeleri gerektiğini söyleyyen Ali Uğur Akbaş, taraftarın ADS ADS şeklinde kendisini yırtarcasına tezahüratına futbolcuların aynı güzellikte yanıt veremediğini ifade etti. Bu hafta başta Süper Lig olmak üzere tüm büyük takımların puan kaybına uğradıklarını belirten Akbaş; Demirspor’un da büyük bir kulüp olduğunu ve tüm büyükler gibi Demirspor’un da bu hafta puan kaybettiğini ifade etti. 

"2 Transfer daha yapacağız" 

Ali Uğur Akbaş konuşmasında; transfer konusunda Yönetim olarak ellerinden geleni yaptıklarını, isim vermeden 2 futbolcu daha alarak transferi tamamlamak istedikleri, bu kadro yapısı ile PTT 1. Ligi her türlü ilk 6 içinde tamamlayacaklarını ancak Demirspor’un hedefinin doğrudan Süper Lige çıkmak olduğunu belirtti. Takımın son haftalarda yaşadığı düşüşe en kısa zamanda dur diyeceklerini belirten Akbaş; Boluspor maçında oynanan futbol sonucunda elde edilen mağlubiyetin kendilerinde hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Kulübün maddi yönden bir sıkıntı içinde olmadığını va yönetim olarak akıllarındaki tek amacın şampiyonluk olduğunu ifade etti. 

"Lawal'ın yerine bir oyuncu alabiliriz"

Lawal ile ilgili bir gelişme yaşanmadığını da belirten Ali Uğur Akbaş, Lawal’ın oynadığı pozisyona da bir transfer yapılabileceğini söyleyerek “bu konuda kulübe gelen çeşitli teklifler var. Teknik Heyetle birlikte değerlendiriyoruz. İhtiyaç duyulması halinde transfer yapabiliriz.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor