"Fenerbahçe kupayı inşallah alır diye dua ediyoruz"

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupası'nı alması için dua ettiklerini söyledi.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, sezon başında kamuoyuna hedeflerinin ilk 5 olduğunu belirtmesine karşın, kendi içlerinde hedeflerini ilk 2 sıra olarak belirlediklerini anlattı.

"Geldiğimiz noktada ilk 3 hedefimiz bitti artık. Beşiktaş yenilgisinden sonra 4. sıraya demir attık. Başakşehir'le aramızdaki farka da bakınca 4. sırayı garantilemiş olduk. Kalan maçları da kaybetsek yine 4.'yüz. Şimdi Fenerbahçe'ye dua ediyoruz. Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası'nı alırsa hayırlısıyla Konferans Ligi'ne gideceğiz. Alamazsa da yapacak bir şey yok ama inşallah alır diye dua ediyoruz."

"Yıldız değil, ihtiyaç olan yerlere adam alacağız"

Murat Sancak, önümüzdeki sezonun transfer planlamasını yaptıklarını ve çekirdek kadroyu koruduktan sonra 2-3 takviyeyle yola devam etmek istediklerini dile getirdi.

"Eğer Avrupa'ya gidersek farklı bir planlama olacak, gidemezsek farklı bir transfer politikamız olacak. Yıldız değil, ihtiyaç olan yerlere adam alacağız. Bize katkı sağlayacak isimleri alacağız. Marka ya da yıldız peşinde değiliz."

Sancak, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek İtalyan teknik adam Vincenzo Montella'nın kulüpteki geleceği hakkında da konuştu.

"Montella ile geçtiğimiz günlerde oturup konuştuk ve sezonu bitirdikten sonra görüşmeyi kararlaştırdık. Kalmazsa yurt dışına gidecektir diye tahmin ediyorum çünkü ailesini çok özlüyor. Kalmasını arzu ederiz. Kalırsa kalır, kalmazsa da dünyanın sonu değil."

"500 milyon dolarlık yayın gelirinden 115 milyon dolara düşmüş bir ligimiz var"

Murat Sancak, gerek Adana Demirspor'un gerekse de Türk futbolunun gelecek sezon her bakımdan daha iyi bir noktaya gelmesi gerektiğinin de altını çizdi.

"Takımlarımız, Türkiye Futbol Federasyonu, hakemler, seyirciler, şehirler açısından inşallah daha iyi durumda oluruz. Olmamız da lazım başka çaremiz yok. 500 milyon dolarlık yayın gelirinden 115 milyon dolara düşmüş bir ligimiz var. İnşallah bunu artırarak devam ederiz. Ancak el birliğiyle, arzulayarak, kenetlenerek, doğruyu bularak, doğru hareket ederek buraya ulaşabiliriz. Temennimiz bu."

Sancak, Adana Demirspor taraftarına da değindi.

"Taraftarımız muhteşem, tek kelimeyle muhteşem. Türkiye'de ilk 4 deniliyordu ama artık ilk 5 denilecektir diye düşünüyorum. Seyirci açısından bakıldığında, yapılan hareketlerle, gelen takımlara gösterilen misafirperverlikle adından söz ettirecekler. Her geçen gün her bakımdan daha da iyi olacağız inşallah."

Yorumlar

Ads ilk 5 yetmez ama şimdilik
Karagümrükte oynayan Fabio Borini Boşta kaldı. Birisi sinyora ulaşsa kendi vatandaşını getirse, forvet sıkıntımız hiç olmaz.
Tebrik ederim Başkanı..Tüm yorumları 10 numara..Avrupa'ya gideceğimize eminim..Futbol mucizesi olmazsa FB rahat alacaktır kupayı,B.Şehir vasat altı bir takım bu hafta bunu çok rahat göreceğiz muhtemalen önce biz sonra FB çok rahat kazanacaktır...
Sn.Başkan elimizdeki kadro kalitesi inanın vasat,biz bu günlere sizin ve hocanın sayesinde geldik,bana göre ikiniz de şapkadan tavşan çıkarmayı başardınız,korkum hoca giderse oturttulan sistem sekteye ugrayacak,bu vasat kadromuz ve gelen hoca ile bir bag oluşturamazlarsa hapı yutarız,bilginize.
Çok kıymetli Murat Başkanım size haddime değil ama bir tavsiyem olacak. Sizden çok rica ediyorum Galatasaray dan Yusuf Demiri kiralayın, Yunus Akgün etkisi yapacağına yürekten inanıyorum. Müthiş bir yetenek, orda yabancı sınırına takıldığı için çok süre alamadı eminimki bize katkısı çok olacak. Sizden çok rica ediyorum bunu bir düşünün, Saygılarımla değerli Başkanım.
İnşallah Sayın bakanım. Fb kupayı alacak İnşallah. Ama biz de artık başka takımları beklemeden hesap yapalım. Büyük demirspor için hep birlikte çalışalım.en Büyük ads.
Akintola gelirse ben Avrupaya gelmiyorum.
Normalde bu maç başına puan ortalamasıyla 2. en kötü 3 olunuyordu geçtiğimiz sezonlarda. Bu sezon gs ve fb çok puan aldı bjk de ikinci yarı neredeyse kaybetmedi. Bizim ts ve başakşehirin üstünde 3 hafta önceden 4. lüğü garantilememiz gerçekten muhteşem bir başarı. Şükredelim kıymetini bilelim. Üstümüzdeki takımların bazı futbolcularının birinin değeri bizim tüm takımdan daha fazla olduğunu düşünürsek, Yada musleranın aldığı maaşla ertaçın aldığı maaşı kıyaslarsak çok başarılıyız.
Miili takıma dahil edilen kalecin,ligin üstünde 2 bekin,2 milli stoperini satmana rağmen harika 2 stoperin(yedekleri de 11 rahat oynar),2 tane bizim ülkeye fazla 6 numaran var-8 de oynayabilen,sonradan açılan sağ kanadın,aslında sol ön oyuncusu olan ancak santrafor oynatılan çok karakterli bir oyuncun var..Bu 9 oyuncunun yanında her maç rezalet oynayan ama her ne hikmetse vazgeçilmeyen Akıntola ve hiç koşmayan ancak sezon sonları kontrat yenileneceği dönem kıpırdayan Belhanda var...İlk 3 teki takımlar senden önde ancak sende tüm diğerlerinden kaliteli takımsın..Yani sen olman gereken yerdesin..Bu kadro 8.olsa örneğin başarısız denebilirdi ancak 4.olduğu için olması gereken yerdedir..Ör.Icardi gibi bir santraforumuz,Arda gibi bir 10 numaramız olsaydı net şampiyonduk üstelik bu kadro ile...

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor