Eski hakemler çıldırdı! "Penaltı tekrarı kabul edilemez"

Adana Demirspor ile Trabzonspor maçında hakem Yaşar Kemal Uğurlu skandal bir penaltı kararına imza atarken, penaltıyı Muric'in kurtarmasından sonra bu kez VAR hakemi Özgür Yankaya devreye girerek ikinci skandala imza atıldı ve penaltı tekrarlandı. 

Penaltı tekrarı kararı Beinsport'ta yayınlanan Trio programında değerlendirildi. 

Bülent Yıldırım: Kural diyorki eğer penaltı atılırken bir ihlal varsa ve oyuncu rakip oyuncuya engel olarak topa dokundu ise tekrar edilebilir. Ancak buradaki pozisyona bakıyoruz. Akintola bir ihlal yapmış ancak herhangi bir Trabzonsporlu oyuncuya engel olmuyor. VAR hakemi protokolü dışında müdahale yapmış ve penaltıyı tekrar ettirmiştir. Hakem Yaşar Kemal Uğurlu'ya bakıyorsunuz sahaya atılmış bir mandalinayı ayağı ile dışarıya atıyor. Bu ne demek ya? Penaltı verdik ama kaçtı mı demek. Böyle rezalet birşey olamaz. Şu vücut diline bakar mısınız?

Lale Orta: Bülent Hocama katılıyorum. Penaltı atışının tekrar edilme kararı yanlış. VAR bu pozisyonda müdahale edemez. Protokolü dışına çıkmıştır. VAR hakemi burada penaltıya karışabilir. Hakemin hatalı karar verdiğini görüyordur. Ancak bu tekrar kararına karışamaz.

Deniz Çoban: Buna benzer pozisyon bu sezon bir Beşiktaş maçında bir de Trabzon maçında yaşandı ve daha önce tekrar kararı çıkmadı. O zaman hakemlere özel olarak ders verildi. O günkü ders kayıtlarına baksınlar, Özgür Yankaya o derste yoktu sanırım. Bu pozisyona VAR müdahale edemez.

 

Yorumlar

demırspor maçında hakem hataları olsada oyun anlamında demırspor ortaya birşeyler koyamadı
Daha ikinci dakikada hakem penaltı kararı ile demirsporun psikolojisini çökertti ortada oyun falan kalirmi
Bence 3-1 yenilmemize rağmen genel olarak başa baş oynadık. Hatta oyunun genelinde üstündük. Bireysel hatalarımız olmasa çok farklı biterdi maç. Takım 3-1 geride olmasına rağmen son saniyelere kadar baskıya devam etti. Seneye inşallah daha güçlü bir kadro kurabilir ve şampiyonluğa oynarız.
macin toplaminda ADS 63% TR 37% ile oynuyor, daha ne yapmasi lazim, Oyunu Hakem katletti hem olmayan penalti ile hemde tekrar ettirerek. oyunu TS yine de kazanabilirdi belki ama macin basinda aptalca daha dogrusu kasitli verilen penalti ile ADS de moral kalmadi
Bu vardaki hakem musveddesi penaltı çalındığında niye müdahale etmedi neden orta hakemi çağırıp gel hocam bir izle bu pozisyonda penaltı yok demedi varı bile yanlış kullanıyoruz vardaki hakem müsveddesi adamın adından belli yanlış adam olduğu yanmaya
madem iyi hakemdiniz niye ozaman düdüğü astınız sizde gidin İngiltere ve İspanya ligini örnek alın hakemler ne maç yönetiyor ve seyri güzel maç oluyor bizim lige bak hayla çöp Hindistan ligi gibi siyaset girdiğinden beri 2003 yılında değilde 2004 yılında Türk futbolumuz bitmiştir. ...
Ama eminim Hindistan ligi bile bizden daha keyiflidir
Seneye muhtemelen 1 veya 2 istanbul takımı daha geliyor 19 takımın yarıya yakını istanbul olacak neyin adaleti.

Yeni yorum ekle