Devrim Çetin, Demirspor'u değerlendirdi

NTVspor televizyonunda yayınlanan 7/10 programında seyircilerden gelen soruları yanıtlayan NTV Spor haber müdürü Devrim Çetin bu hafta oynanacak Adana Demirspor-TKİ Tavşanlı Linyitspor maçını değerlendirdi.

Geçtiğimiz hafta ligde kalması mucizelere bağlı gözüken Kartalspor’a karşı yeterince mücadele etmeyerek hak ettiği bir yenilgiyi alan Adana Demirspor’un play-off şansını kovalıyorsa bu hafta evinde oynayacağı Tavşanlı Linyitspor maçını kazanması gerektiğini söyledi.

Gaziantep BŞB ve Kartalspor maçlarında A. Demirspor’un önemli puan kayıplarına uğradığı belirten Devrim Çetin, Demirspor için herşeyin henüz bitmediğini ancak ilk 6’ya girmek isteniyorsa geriye kalan 3 maçtan en az 7 puan alması gerektiğini belirtti. Ayrıca 1461 Trabzonun durumunun belli olmadığı bir konumda ligi 7. olarak bitirecek takımın da önemli bir avantaja sahip olacağını belirtti.

Tavşanlı’nın da ligde kalmak adına, ligde oynayacağı son maç olan Göztepe karşılaşmasına kadar bu takımı takip ederek, son maçını bir final niteliğinde oynamak istediğine vurgu yapan Devrim Çetin, Tavşanlı Linyitspor için de bu maçın önemine vurgu yaptı.

Demirspor’un uzun zamandır kendi sahasında ve taraftarı önünde gönlünce bir galibiyet alamadığına vurgu yapan Devrim Çetin, bu durumunda Demirspor’lu futbolcular üzerinde bir gerginlik yarattığını belirtti. Ancak herşeye rağmen bu hafta sonu Adana’da oynanacak bu karşılaşmada Adana Demirspor’un daha şanlı olduğunu söyledi.

 

Yorumlar

sen bizim hocayı tanımıyon devrim çetin 3 maçta en fazla 2 puan alırız
Tavşanlıyı yenip onları 2.lige yollayıp intikamımızı almalıyız,bence bu senenin en önemli maçı bu maç.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor