"Deplasmanda daha iyiyiz"

Bu hafta son derece çekindiğim bir rakibimizi yenerek haftayı 3 puanla kapattık. Rakiplerimiz olan Adana, Karabük ve Alanya’nın şanslı maçlar oynayarak kazanmaları ise iyi olmadı. Ancak herşeye rağmen kalan 7 karşılaşmadan 15-17 cıvarında puan çıkarmamız halinde Süper Lige doğrudan çıkabileceğimizi düşünüyorum.

Önümüzdeki 8 günde çok zorlu 3 maç oynayacağız ve bu maçlar ligdeki durumumuzu iyice netleştirecek. İlk olarak Giresun deplasmanı, sonra evimizde Denizli ve deplasmanda Balıkesir'le oynayacağız. Ben bu periyottan oldukça umutluyum. Birçok kişiye hayal gibi gelebilir ancak, bu 3 maçlık seriden 9 puan çıkarmak bana oldukça yakın gözüküyor.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, elimizdeki kadronun deplasmanda daha iyi futbol oynadığını düşünüyorum. Şu ana kadar topladığımız 46 puanın 20’sini deplasmanda topladık, üstelik de daha az maç kaybederek. Play-off hesapları yapan Giresun ve Balıkesir gibi takımların kendi sahalarında kazanmak mecburiyeti olduğundan her iki takımda üzerimize gelecekler. Bu durumda kanatlardan hızlı adamlarımızla taşıyacağımız toplar ve rakip defansı zorlayacak olan Pote ile gol ve goller bulabileceğimizi düşünüyorum.

Adana Demirspor’da devre arasında transfer edilen ve çok bel bağladığımız Tiago, Kenan, Moro ve Mendy gibi futbolculardan bekleneni verememeleri en büyük sorunumuz. Bunların üstüne bir de Burak ve Hüseyin’in formsuzluğu eklenince, çok güvendiğimiz forvet hattımızda sıkıntılar yaşıyoruz. Ancak kanatlardan gelen toplarla Pote’yi buluşturduğumuz dönemlerde golü mutlaka buluyoruz. Bu durum deplasman maçlarındaki en büyük avantajımız.  

Elimizde çok iyi ve tecrübeli bir kadro var. Biraz inansak, biraz daha gayret etsek bu iş olacak. Tabi burada en önemli görevlerden birisi de yönetim ve Tayfur Hoca’ya düşüyor. Ligin sonu yaklaştıkça bu gergin ortamı taşıyabilecek en tecrübeli kadrolardan birine sahibiz. Yeter ki inanalım.

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

Şu taraftar için çıkın yenin giresunu çünki karabükte bayramsporda takılacak ..biz çok iyi hazırlanalim kazanalım...şu bayramsporlulara adanayı dar edelim..sosyal medyada heryerde bayramsporlular karabük ile elele çıkacağiz diyerek nefret tohumları ekiyorlar..karabükteki maçimiz formalite olacak kardesçe cikacağiz diyorlar..bu şerefsilikleri futbolcularimiz bilsin görsün maclara öyle hazırlansinlar şu şerefsizlere hadlerini bildirsinler...
Turgeyler ezelden beri şerfszdi zaten lacivert şaşırmadım pc bayro tff den birileriyld görüşmüş bugün diyorlar yine öle duydum
samsun turuncuları yenecek ama bir şartla hakem adil olursa
benim anlamadığım bu yukarıdaki yorum yapan arkadaşlara hangi g..... eksi vermiş.arkadaşlar doğruları yazmış.bu bayramın köpekleri hangi maçta doğru dürüst top oynamışta maç kazanmış.aldıkları puanlara kendi taraftarları bile şaşırıyor.daha dünyada ben bu kadar kötü oynayan bir takımın bu kadar puan topladığını görmedim.allah göstermesin bu futbolla süperlige çıkmaları futbola ihanettir.inşallah artık kötü sonuçlar almaya bu hafta samsun maçıyla başlarlar ve inşallahda gerisi gelir.bende bu arkadaşlar gibi turgeylerin kapalı kapılar arkasında kirli anlaşmalar yaptığını düşünüyorum.inşallah bundan sonra hep kaybederlerde süperlige çıkamazlar.
tüm demirspor topçularına teknik heyete ve yönetime burdan seslenmek istiyorum , kalan 7 maça sadece maç olarak bakmayın , o maçlar sizin namusunuzdur , çıkın ve o 7 maçta namusunuza sahip çıkın , göstermelik değil yürekten savaşın , tribünlere oynamayın , 10 dk koşup savaşıp 20 dk gezinmeyin , maçlar biter bende memleketime gider keyfime bakarım demirspor skmdemi demeyin , taraftar tribünde haybeden bağırmıyor '' bu taraftar senin için canını verir sende oyna şampiyon ol adanademir '' diye , demirsporun seyricisi değil taraftarı vardır , memleketin her ilinde ilçesinde kasabasında köyünde sempatizanları vardır demirsporun , böyle bir taraftara sahip bu takımın oyuncusu olmanın şerefi onuru ve gurururyla kalan 7 maça tam konsantre olun ve savaşın , bizler tribünde desteklerken ölmeye hazırız , sizlerde aynen tezahürattaki gbi '' sahada ölün 7 maçı alın '' .
nadir bey,karabükle turgeyler geçtiğimiz hafta galip gelmeyle ben bize 15 puanın yeteceğini sanmıyorum.zaten turgeylerle 7 puan,karabükle aramızda 4 puan var.geçtiğimiz hafta bu takımlar takılsaydı çok iyi olurdu.bu yüzden bizim geriye kalan 7 maçta en kötü şartta 5 galibiyet 2 beraberlik yani 17 puan almamız şart. zaten turgeyler bu 7 puanlık farkı koruduğu sürece karabüke yatmazsa ben birşey bilmiyorum.karabükle maçları zaten sondan 2. hafta.bu yüzden bizim öncelikle sizin de dediğiniz gibi sırasıyla giresun-denizli ve balıkesir maçlarını kazasız 9 puanla kapatmamız lazım.ondan sonrasını da artık gerisini onlar düşünsün.ben bu hafta turgeylerin samsuna takılacağını düşünüyorum.çünkü samsun güçlü bir takım ve playofa oynıyor ,üstelik arkasıda güçlü.zaten üstümüzdeki takımların birerkez takılmaları halinde son haftalarda da birbirleriyle oynıcak olmalarından dolayı hertürlü sonuç bize yarıyacaktır.yeterki biz takılmadan yolumuza devam edelim.
nadir bey, ayrıca geçtiğimiz hafta alanyanın kazanması iyi olmadı demişsiniz.ben sizinle aynı fikirde değilim.bilakis alanya nın kazanması ve şampiyonluk şansını devam ettirmesi çok iyi oldu.çünkü alanya nın karabük ve turgey deplasmanı var.alanya nın şampiyonluk şansı devam ettiği sürece üstümüzdeki takımlara çelme atma şansı çok büyük.şampiyonluk şansını kaybettiği zamanda üstteki takımlara yatma şansı çok büyük.bu yüzden ben alanya nın şampiyonluk iddiasını son haftalara kadar devam ettirmesinden yanayım.alanyanın üstteki takımlarla bir beraberlik alması bile bize şampiyonluk kapısını hemde sonuna kadar açacaktır.
tapsu kardeşimin görüşlerine katılıyorum bizim maçlarımızı kazanmamız koşuluyla alanyanın yarışın içinde kalması en büyük avantajımız hem çok iyi bir takım alanya hemde rakiplerimize evinde çelme takabilecek potansiyeli en yüksek takım,kalan maçalarımız içinde en önemli ve kazanmamız gereken maç bu haftaki giresun maçı bu maçı kazanırsak, arkadaki yerimizi alır öndekilerin birbirleriyle tepişmeleri keyifle izleriz diye düşünüyorum.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor