Deniz Çoban Demirspor'un golünü yorumladı

 

Hakem hocamız Deniz Çoban, Bein Sports'ta Beşiktaş-Adana Demirspor maçının tartışmalı pozisyonlarını değerlendirdi.

Pozisyonda ilk olarak Ali Palabıyık'ın ne karar verdiğini göremedik. Gol mü, faul mü verdi? Hakem açısından tartışılması gereken en önemli husus bu. Hakem bir karar verecek, hakemin kararını VAR kontrol edecek. Müdahale etmesi gerekirse. 

Anladığımız kadarıyla burada kimseye göstermeden gol kararı vermiş. İnsanlar faul beklerken, üç oyuncu yerde yatarken gol kararı veriyor. Bunu o tribündeki herkese, ekran başındaki bizlere anlatabilmesi lazım. Beden dilinden ne karar verdiğini anlayamadık.

Burada Beşiktaşlı oyuncuyla Adana Demirsporlu oyuncunun nizami bir kontağı var. Tamamen nizami. İki oyuncu da dengesini kaybedip düşüyor. Şanssızlık, Demirsporlu oyuncu gidip kalecisine çarpıyor. Benim açımdan burada faulü gerektirecek hiçbir şey yok.

Ali Palabıyık, bu pozisyonda sanki biraz kaçak güreşti gibi geldi bana. ''Acaba bir faul var mıydı? O arada biraz zaman kazanayım, VAR'dan da bir geri dönüş alayım.'' der gibi. İçimden öyle geçti.

Hakemin beden dili çok önemli ama bence bize bu pozisyonda anlatamadı ne olduğunu. Bu pozisyonda kural hatası tartışmaları var. Böyle kural hatası olmaz, uygulama hatası olur. Burada faul yok, Ali Palabıyık'ın beden dilinde problem var.

Eğer yaptığınız davranış kulübeleri, seyircileri, rakip takımı tahrik ediyorsa bu sportmenliğe aykırı davranıştır. Yaptığı davranışların, öncesinde yaşananların ne anlama geldiğini Ali Palabıyık bilemez ama tespiti çok yerinde. Sarı kart doğru karar.

105 saniye uzatmalarda oyun durdu. Gol de 96.04'te oluyor. Duraklamalara göre maçın bitmesine henüz 40 saniye var.

Burada Beşiktaşlı oyuncu altta kalmış. Bir oyuncu kafaya yükselirken rakip oyuncunun yüzünü iki elini alıp körebe oynar gibi kapatamaz, bu görüntüyü veremez. Bence bu görüntü, pozisyonun faul olduğunu göstermek için yeterli.

Benim açımdan bu pozisyon net bir faul. İlk başta Beyazlı oyuncunun da bir çekmesi var ama Balotelli'nin hareketlerini kısıtlayacak, engelleyecek, bir sonraki hamlesini boşa düşürecek bir tutma değil. Normal oyunun içerisindeki bir tutma.

FANATİK

Yorumlar

Sn.Deniz ÇOBAN..Montero hakem,hakem olsa kaçıncı dakika da atılırdı??..Bir de bunu yorumlasanız..3.golde Balotelli'yi çeken kendisi...Yorumlarınızı ilgi ile takip ediyorum,bu yorumunuza katılmıyorum..Hakem takdir haklarını tamamen BJK lehine kullanmıştır..Nokta.
kımse panık yapmasın eger sorun varsa bıda oynuyak bakalım kac kac bıtecek denız coban adam gıbı tarafsız bı yorum yap da her kesın taktırını al taraflı yorum yapma gıt bı kac guzu al da ıse yara...
Ali Palabiyik, mac genelinde kesinlikle BJK tan yana kararlar verdi. Adam gibi ve hakkane yonetseydi maci , ADS son dakikaya kalmadan maci kazanirdi. BJK 1 puana sevinmeli bence.
Bu yorumları yapan beyler siz kormusunuz acaba 2 tane faul var

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
BeşiktaşAdana Demirspor