"Demirspor'un penaltısı güme gitti"

Spor Toto 1.Lig'in 29.haftasında Adana Demirspor kendi evinde Altay ile 2-2 berabere kalırken karşılaşmanın hakemi Hüseyin Göçek'in skandal kararları futbol yorumcularını da çıldırttı. Beyaz Tv'de yayınlanan "Derin Futbol" adlı programda karşılaşmanın son saniyelerindeki verilmeyen penaltı pozisyonu tartışıldı.

"Adana Demirspor'un penaltısı güme gitti"

Hüseyin Göçek'in son saniyelerde veremediği penaltı için yorumculardan Ahmet Çakar, "Hüseyin Göçek'in şu pozisyona penaltı verememesi gerçekten çok düşündürücü. Spor Toto 1.Lig'de VAR sistemi olsa ev Hüseyin Göçek şu pozisyonu izlese kesinlikle penaltı vermesi gerekiyor. Penaltı gol olur olmaz orasını bilemeyiz ama penaltının gol olacağını düşünürsek Adana Demirspor'un 2 puanı çalışnmıştır." ifadelerini kullandı.

Sinan Engin'in penaltı pozisyonunda hakemin devam ettirdiğini söylemesi üzerine Ahmet Çakar, "Penaltının avantajı olmaz. Gördüğün an vereceksin. Eğer hakem pozisyonun dışarıda olduğunu düşünüyorsa, avantaj kaybolduğu anda durdurup serbest vuruşu vermesi gerekmekteydi." dedi.

"Maçın içerisinde başka yanlı pozisyonlarda var"

"Derin Futbol" programı yorumlarından Abdulkadir Durmaz ise "Ben bu maçı televizyondan canlı izledim. Merter'in eline çarpan topta Merter'in yüz ifadesi bile pozisyonun net penaltı olduğunu gösteriyor. Merter'in eline çarpınca 'Ben ne yaptım' ifadesi var yüzünde. Hakem Hüseyin Göçek'in net penaltıyı vermemesi, çok enteresan. Maçın içerisinde başka pozisyonlarda var. Hüseyin Göçek çok yanlı bir maç yönetti." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Biraz şerefi olsa o düdüğünü dün akşam bırakırdı. Son maçı olurdu ..hayatımda bukadar beceriksiz kabiliyetsiz kişiliksiz başarısız bir hakem görmedim .
başkan bey yenilen hakkın sor hesabını kulüpler birliği başkanısın,takımın hakkını yedirme kural hatası başvurusu yapın.penaltının avantajı olmaz.
Şampiyonluk isteyen Bir takım 2-0 dan geri düşüp 70 dk rakibini izlemez 2-0 da sonra sahada sadece Altay takımı ve bizden de cirmalayan Berk vardı
Başkanım son haftalara her türlü pislik olur onun için tedbirimizi alalım oyunu kuralına göre oynayalım son haftalarda neler olur neler başkanın saha dışında da ağırlığını koyması gerek çünkü play off ta en güçlü aday biziz şimdiden ön kesmelere başladılar bile dikkat hocamıza gelince bir sistem değişikliği ile seri yaptık fakat rakipler çözdü tekrar sistemi revize etme vakti geldi gladky, pote tamam rakibi çıkartmıyorlar ama 25 dakikadan sonra oyun içerisinde kayboluyorlar yük direk defansa biniyor rakip 18 önüne kadar çok rahat geliyor takının direnci düşüyor malesef ikiside çok ağır rakibi delemiyor isıramıyor oyalayamıyor tehdit edemiyor öyle olunca da rakip ailece orta sahaya kadar çıkartıyor defansını çünkü kontraya düşsede ikisi de depar atamıyor ağır bir tek berk ileri taşıyor topu bence tek forvete dönüp kanatlardan içeriye yardıma gelen oyuncu tercih edilmeli hocamızdan rakipleri şaşırtacak yeni varyasyonlar bekliyoruz tıpkı koseckiyi forvet arkası oynatıp altınorduyu şaşırtığı gibi
hayri ülgen kesinlikle penaltı değil diyor olay ceza sahası dışında oldu dedi.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor