Demirspor'da corona süreci

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta İstanbulspor karşılaşması öncesi kulüpten yapılan açıklamada Adana Demirspor’da 24 futbolcu, 2 teknik heyet ve 3 personel dahil olmak üzere toplam 29 kişide Covid-19 pozitif vakaya rastlanmıştı.

Peki bundan sonraki süreç nasıl ilerleyecek;

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hazırlanan; “Covid-19 Rehberi”ne göre, Covid-19 sürecine dair yer alan takvimlendirmeye göre, testin yapıldığı 7 Kasım tarihinden itibaren 5 gün boyunca futbolcu ve teknik heyet tesislerde karantinada kalacaklardı. Bugün bu süre doldu. Bu süre sonunda filyasyon ekiplerince hastalığın semptomlarına dair bir tarama yapılacak. Bu taramanın sonucunda semptomu olmayan ya da az olan futbolcularımız istemeleri durumunda karantina sürecine evlerinde devam edebilecekler.

Ancak nihai test vaka tespitinden 10 gün sonra yani 16 Kasım tarihinde yapılacak. Bu testlerin negatif çıkması testin de negatif çıkması durumunda futbolcuların tesislerde bireysel antrenman yapmalarına müsaade edilecek. 4 gün sonra yapılacak testin de negatif çıkması durumunda artık futbolcular takımla birlikte de çalışabilecekler.

Kısacası 16 Kasım’daki ve 20 Kasım’daki test sonuçları olumlu olması durumunda Adana Demirspor 21 Kasım’dan önce takımla birlikte çalışmalara başlayamayacak. Bu durumda 22 Kasım’daki Eskişehir maçının da ertelenmesi bekleniliyor.

Yorumlar

corana devam ettigi sürece futbol yarım yamalak yürür

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor