Demirspor'a PFDK şoku! Traore'ye 3 ila 6 maç ceza!

Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. Tur ilk maçlarının ardından TFF Hukuk Müşavirliği PFDK sevklerini açıkladı. Adana Demirspor'da Başakşehir maçında kırmızı kart gören Traore'yi "Kural dışı hareket" gerekçesiyle PFDK'ya sevk edildi.

İşte TFF’nin son dakika açıklaması:

Adana Demirspor Kulübü’nün 05.12.2018 tarihinde oynanan Adana Demirspor-Medipol Başakşehir FK Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

Adana Demirspor futbolcusu Hamidou Traore’nin aynı müsabakadaki “kural dışı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 43. maddesi uyarınca 06.12.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Medipol Başakşehir FK futbolcusu Manuel Mrouan Da Costa Trindade‘nin 05.12.2018 tarihinde oynanan Adana Demirspor-Medipol Başakşehir FK Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki “kural dışı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 43. maddesi uyarınca 06.12.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Yorumlar

yılmaz hocam bizim hedefimiz süper lig bizim kupa ile ne işimiz var saha şartları çok agırdı çok sükürki bir sakatlık olmadı fakat ortasahanın bel kemigi takımın dinamosu hamidu troreyi kaybettik kimbilir kaç maç ceza alacak idamız olmayan bir maçtakaldıki önümüzde hayati önemde bir giresun maçı varken hamidu trore,berk yıldız,koseçki,hakan bilgiç bu oyuncuların ne işi var oynamayan oyunculara şans verseydin hem bu oyuncular dinlenmiş olurdu hemde oynamayan oyuncuları görme şansın olurdu mesela babadour troreyi gördük şansını gayet iyi kullandı maçı kazanamadık ama babaour troreyi kazandık topteknigi ve hava hakimiyeti çok iyi en büyük şanssızlıgı önünde pote gibi karıyerli bir golcünün olması bir başka kazanç tayyip talha bu genç kardeşimizide allah esirgesin gelecegin en iyi stoperlerinden biri olacak inşallah başka oynamayan arkadaşlarında sırası gelir
en fazla 2 maç ceza gelecek, traore ne yapmışta 3-6 maç arası ceza gelsin.
haberde 3-6 maç demiyor, traore ne yapmışta o kadar ceza gelsin, en fazla 2 maç verilmeli.
traore napmışta 3 maç ceza gelsin en fazla 2 maç 1 maçta olabilir hatta
En iyi oyuncumuz bana göre Traore, eksikliği fazlasıyla hissedilecek. Orta sahayı muhtemelen Anderson Galil yapacak ama ikisi de bir traore katkısı veremez. İşimiz zor önümüzdeki iki maçta.
eyer ki bu traoreye ekstra ceza verirseniz ey pfdk hepinizin garıları kısır olsun döl tutmasın inşallah

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor