Demirspor taraftarları adliyede

Adana Demirspor taraftarları, Karabük ve Alanyaspor başkanlarının birbirleri ve takımları hakkındaki ithamlarından hareketle, üzerine düşeni yapmak için bugün 13.30'da toplanıp Adana Adliyesi'ne gidecek.

Demirsporlu taraftarlar iki kulüp hakkında şike yapmak suçundan dolayı şikayetçi olacaklar.

Dün her iki kulübün başkanları birbirlerini şike yapmakla suçlayan haberleri ulusal basına yansımıştı. Karabükspor Başkanı Hikmet Feridun Tankut, Alanyaspor - Göztepe maçının şaibeli olduğu iddia edip MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu olmak üzere Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nu hedef almıştı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun maç sonunda soyunma odasına inmesi eleştiren Tankut, ''Bakan Türkiye'nin bakanıdır sadece Alanyaspor'un bakanı değildir'' ifadesini kullandı.

Bunun üzerine Alanyaspor cephesi açıklama yayınladı.

Açıklamada, Karabükspor'un ligin 33. haftasında oynanan Adanaspor karşılaşmasında kazandığı penaltının şaibeli olduğu ve Karabükspor'un amacına ulaştığı ifade edildi.

Ayrıca hazırlanan metinde Feridun Tankut için; ''Karabükspor Kulüp Başkanı Feridun Tankut pis işleri çok iyi bilir. Çünkü kendisi şike davasında ifade vermiştir.'' cümlesine yer verildi.

Bunun üzerine Kardemir Karabükspor Başkanı Tankut, Alanyaspor Kulübünü ıspata davet etti.

Olaylar bu şekilde yaşanırken Adana Demirspor taraftarları kulüplerinin hakkı yenildiğini iddia etmiş ve bunun için gereken mercilere şikayetleri ulaştıracaklarını belirtti.

Yorumlar

yıılardır demirsporun oldugu her liği takip ederim ben hayatımda bu sezon gibi bir sezon görmedim fakat bu karabük ve alanya maçlarını iyi incelesinler özellikle alanyanın çok maçını hatırlıyorum tv den izledigim alanyanın galip gelmesi için herşey yapıldı..karabük ve alanya çok kollandı haksız rekabet oldu bu sezon bariz ortada allah hepsinden hesap sorsun haklarımız haram olsun böyle giderse yakında yasa çıkar süper ligde bütün takımların başına ak getirilir akalanya akadana akkarabük akosmanlı .. l
gereğini yap yönetim uyuma bu iki takımdan biri direk çıkacak diğerinide play offtan çıkarıp bu olayları örtbas edeceklerdir,alanya direk karabüğüde play offtan veya karabük direk alanya play ofttan çıkıp olayı örtbas edebilirler dikkatli olun

Yeni yorum ekle