"Demirspor taraftarı, maç izlemeyene izlettirir"

TRT spikeri Erdoğan Arıkan, Lokum FM'de "Sevdamız Futbol" adlı programa bağlanarak Adana Demirspor taraftarının muhteşem olduğunu ve maç izlemeyen insanlara maç izlettirdiğini söyledi. 

Programı sunan Abdullah Ay'ın Demirspor taraftarı ile ilgili neler söylemek istiyorsunuz sorusuna, Erdoğan Arıkan, "Övgüye felan hiç gerek yok. Dün ben maç sırasında olanları söyledim. Adana Demirspor taraftarı iki yönden çok alkışlanmalıdır. Birincisi günlerdir devam eden ve maç sırasında da yağan yağmura rağmen stadı doldurmaları. Bu çok etkileyiciydi. İkincisi, televizyonda naklen yayın olmasına rağmen stada gelmeleri idi. Genellikle maçlara gittiğim zaman Süper Lig ve PTT 1.Lig'de havalar çok güzel olmasına rağmen stadlar boş. Futboldan kaçış var. Ama Adana Demirspor taraftarı olağan üstü bir şekilde takımlarının yanında. Olağan üstü diyorum, çünkü, ben PTT 1.Lig'de Türkiye'nin her yerinde maç anlatıyorum. Bütün takımları biliyorum. Bu yüzden çok şaşırdım. Eskiden kulüplerin en fazla geliri "taraftar"dı. Yayın gelirlerinin felan çıkması ile yönetimler taraftarları unuttu" ifadelerini kullandı.  

"Adana Demirspor taraftarı, maç izlemeyenlere izlettirir" 

Erdoğan Arıkan, maç sonunda Adana'dan ayrılırken yaşadığı bir olayı anlattı, "Uçakta bir hostes, Seyhan Oteli'nde kalıyormış. Dediki, "Bir ara dışardan bir gürültü geldi. Etrafımdakilere bu ne gürültüsü diye sordum, Demirspor'un maçı imiş. Televizyonu açtım TRT spor'dan maçı izledim. Saha ne kadar kötüydü. Futbolcuların işi ne kadar zordu" Bu ne kadar güzel bir şey, stadtan yükselen ses sonucu otelde kalan, evinde oturan insanlar bu maçı izlemişler ve o kötü zemine rağmen Adana Demirspor taraftarı maçı izlettirdi" 

"Adana Demirspor taraftarı Türkiye'de en coşkulu taraftarlardan biri" 

Sözlerine Adana'ya ve Adana Demirspor taraftarına sevgilerini göndererek bitiren Erdoğan Arıkan, "Adana Demirspor taraftarı Türkiye'de en coşkulu taraftarlardan biri. Süper Lig'de belediye takımları yerine Demirspor gibi mükemmel taraftarı olan takımların olması gerekiyor" dedi

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor