Demirspor suç duyurusunda bulundu!

Kardemir Karabükspor ile Alanyaspor arasında yaşanan açıklama krizini delil olarak gösteren Sedat Sözlü, her iki takımın şike yaptığını ve savcılığın konuyla ilgili soruşturma başlatmasını istedi.

Demirspor taraftarıyla birlikte adliyeye giriş yapan Sözlü, şikayet dilekçesini yetkili savcılara iletti.

İşte Sözlü'nün yaptığı suç duyurusu; 

"Yıl sonu geldikçe PTT 1.ligin ne hallere düştüğünü gördük. Bu aşamada yapılan tüm açıklamalar itiraf niteliği taşıyor. Türk futbolunun kimlere ve nelere hizmet ettiğini görüyoruz. Türk futbolu masa başı oyunlarına alet olmuş durumda. Bakanları devreye sokacak olursak bizim de Bakanımız var; Fatma Güldemet Sarı'dan destek bekliyorum, takımımız adına hak, hukuk, adalet bekliyorum. Ben şahsım adına herkesi, tüm Adana'yı temsil ederek buradayım. Hakkı'mızı yiyenlere 'DUR' deme zamanı geldi. Son çıkışlar bir itiraftır, biz de bunları delil sayarak savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Biz siyasetle gelmek istemiyoruz. Benim ağabeyim de Büyükşehir Belediye Başkan'ı ama ben de siyasetle gelmek istemiyorum. Eğer Bakanlar'ı devreye sokacaksak adil olmamız için devreye sokmak lazım. Ben bunu söylemek istemiyorum ama golümüzü vermeyen yan hakem Alanyalı'ydı, suskunluğumuz bir yere kadar. Play-Off'larda tüm Adana'nın gözü üzerinizde olacak, lütfen daha adil davranın. Ben oyuncularıma güveniyorum, kötü oynadıkları dönemlerde olmuştur. Şu gelişmeler olmasaydı ilk 2'den çıkacak takın bizdik. Üstüne giderlerse ikinci bir şike davası açılabilir."

İşte Sedat Sözlü'nün adliye önünde açıklaması;

Yorumlar

başkan bence yanils yapmis suc duyurusu acsak nolacak tff bizi kayleyeni alacak , insallah tff bizim playy off maclarinda da bizi isyan etirmez suc duyurusunu sezon sonu yapsaydik iş işten gecti ilk 2 den cikamadik helal tff alanya baskani karabuk baskani sizin yaptiklarinizi sadece ads taraftari deil ALLAH da göruyo unutmayin palyy off da kaderimizi hakemler deil bizim insallah guzel futbolumuz çizer.
1989-90 sezonunda adana demirsporun boluspora 2-0 yenildiği maçta şike olduğu ispatlanmıştı.herkesi kendisi gibi zannedenler konuşuyor.malatya şike ile küme düşürülmüştü.
ARACI DÜM.... SEN MİYDİN.GETİR GÖTÜR İŞİNE BAKAN.PEKİ RENGİ BOZUK Ş............. SİZ ANTEPTE RİZE İLE NASIL MAÇ YAPTINIZ NE KADAR GÖTÜRDÜNÜZ.UEFA SİZİ KARA LİSTEYE ALDIMI.

Yeni yorum ekle