"Demirspor çok coşkulu oynadı ancak dikkatsizdi"

TRTSpor'da yayınlanan %100 Futbol programında Rıdvan Dilmen Adana Demirspor-Fenerbahçe maçını değerlendirdi. 

Dilmen Mavi-Lacivertli takımın çok coşkulu ve konsantre olduğunu ancak şuursuz olduğunu dile getirirken, "İlk yarının ardından yaptığım değerlendirme şu olmuştu, Adana Demirspor taraftarların da desteği ile çok coşkulu oynuyor ve kaliteli isimleri var. Ama fazla şuursuzlar, fazla dikkatsizler. Çünkü fazla coşku bazen dikkatsizlik getirir. Adana Demirspor'un burada düşünmesi gereken şu, rakip Fenerbahçe. Rakibinin milli takım oyuncuları var. 10 saniyede bir gol yenilmez. Bunu iyi düşünmeleri gerekiyor. Fazla coşkudan  kaynaklandı bu gol. Pozisyonda coşku ile fazla konsantrasyondan dikkatsizlik oldu." dedi.

Adana Demirspor'un baskısının Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira'ya önlem aldırdığını belirten Rıdvan Dilmen, "Adana Demirspor'un maç boyunca yaptığı baskı, Pereira'ya tedbir aldırdı. Devre arasında oyuncularını olması gereken pozisyonlarına aldı. Üçlü defansın ve Altay'ın iyi olması Adana Demirspor'un baskısını engelledi." ifadelerini kullandı.

İşte Dilmen'in değerlendirmesinden satır başları;

"Fenerbahçe'yi geçen sezona göre merak edenler çok merak etmesinler, Zajc dışında bu 11'de değişiklik yok. Adana Demirspor'da ise önemli transferler var. Renk katacakları muhakkak."

"Pereira'nın hemen 4-2-3-1'e dönüp, Ferdi'yi çıkarıp, Sangare'yi sağa koyup, sağda Osayi ve solda İrfan ile oyun oynaması doğru olabilir. Fenerbahçe ilk yarıyı 3-1 geride de kapatabilirdi. Adana Demirspor son paslarda da kritik hatalar yaptı."

Balotelli yorumu

"Adana Demirspor'un yeni transferi Mario Balotelli, ilk yarının sonlarında iyi bir şut çekti. Ama oyun geneline bakıldığı zaman Balotelli, henüz hazır bir görüntü vermedi."

Yorumlar

Yeni yorum ekle