"Ciddiyetsiz futbol, iyi sonuç"

Milli maçlar ve seçimlerden önce lige verilecek 20 günlük ara öncesinde oynayacağımız Elazığ maçı gerek 3 puan gerekse de motivasyon açısından son derece önemliydi. Bu zorlu virajı 3 puanla geçmeyi bildik.

Bu maçta alınan 3 puan ne kadar iyiyse, oynanan oyunda o kadar kötüydü. Demirspor, maçın tamamını büyük bir ciddiyetsizlikle oynaması son dakikaları büyük bir tedirginlikle seyretmemize neden oldu.  Kötü bir Elazığ karşısında orta alanda bir türlü organize olamadık, 10 kişilik Elazığ maçın son dakikalarında altı pasın içinde Diarra’nın ayağından golü kaçırdı. O pozisyonun golle sonuçlanması tüm bir sezonun bitmesine neden olabilirdi. Zaten karşılaşma sonrasında Ümit Özat’da aynı konulara değindi. Kısacası; bu kadar kötü bir Elazığspor'u güç bela yendik..

Ümit Özat geldiğinden bu yana takımda bir toparlanma var. Ümit Hoca çok macera aramıyor ve sahaya en ideal kadro ile çıkıyor. Dünkü maçta da eksik ve sakatların haricinde bence en iyi kadroyu sahaya sürdü ve oyun içindeki değişiklikleri önceki haftalarda olduğu gibi yerindeydi.

Artık lige yaklaşık 20 günlük bir ara verilecek. Bu ara sakatların iyileşmesi açısından bizim için verimli olacağı düşüncesindeyim. Kosecki, Hakan ve Rassoul’un iyileşmesi beklenirken, dün 0. Dakikada oyundan çıkan ve yarı iyileşmiş bir halde oynayan Kaan’ın da Nisan ayı başına yetişmesi bekleniliyor. Milli aranın takıma yükleme yapılması açısından yerinde olacağı kanısındayım.

Ligin boyu kısaldıkça Demirspor’un hedefi ve önünü görebilmesi daha kolay oluyor. Osmanlı maçı hariç bir seri yakaladık. Bunu ileriye taşımak ve play-off hattı ile olan aramızdaki 4 puanı biran önce kapatmak şart. Bu yıl play-off’un en iddialı takımlarından bir olacağımız ise kesin.

Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor