Çare çift forvet mi?

 

Teknik direktör Ümit Özat ile istenilen sonuçları alamayan Adana Demirspor bu hafta sonu ligin en genç ve en çok koşan takımı Altınordu’yu sahasında ağırlayacak.

İki haftanın ardından taraftarı önüne çıkacak olan mavi lacivertliler, bu karşılaşmayı kazanarak ilk 6 iddiasını devam ettirmek istiyor. Adana Demirspor’un bu karşılaşmaya nasıl bir kadro ile çıkacağı ve hangi sitemle oynayacağı da ayrı bir merak konusu.

Gerek Adana demirspor’un kadro yapısı gerekse de Pote'nin ileride yanlız kalması nedeniyle gol sıkıntısı çeken ve rakip takımın kilidini açmakta zorlanan Adana Demirspor'da çarenin çift forvete dönmek olduğu belirtiliyor. Teknik Direktör Ümit Özat'ın 4-4-2 sistemine dönmesi ve Oleksandr Gladkyy ile Pote'yi çift forvet olarak oynatması halinde, Mavi Lacivertli ekibin gol sıkıntısını büyük ölçüde çözeceği ifade ediliyor.

Tüm bu soruların cevabı Cumartesi günü 5 Ocak Stadı’nda cevabını bulacak.

 

Yorumlar

çare çift forvet değil . belkide çare yok . eskiden demir spor yöneticileri kaşar topçuları yani yaşı geçmiş topçuları getirir taraftar bunlar isim yaptığı için biraz umutlanır sonra 5. haftadan sonra gerçekler anlaşılınca yönetime sallamaya başlardı . bu yeni gelen yönetim de aldığı topçulara bakacak olursak çoğu piyasanın kaşarlanmaya yakın topçuları . çoğu gittiği takımda ilk 11 e girememiş veya futbol kariyeri bitmek üzere. bu tip topçuları yüksek meblağlarla almış gibi gösterip düşük bir fiyata alabilirsin . niye çünkü kariyeri düşüş yönünde . asıl mesele bu . elindeki kadronun kalitesi. istanbul maçında bir kere daha göründü ki bu kadro ısıramıyor , koşamıyor. ne yapıyor rakibin oyununu seyrediyor . o yüzden denizliden 5 yedi. altınordu maçında konsantre olamazlarsa yine yiyebilirler. her zaman dediğim gibi berk , hakan işinden vaz geçmek lazım . yan toplarda hava topuna iyi çıkan adamları kalenin önüne doldurmak lazım . yani bu topçularla ister 1 - 8 -1 oyna ister 2-6-3 oyna değişen birey olmaz. bunları sisteme yakın adana gaztecileri yazamıyor . niye çünkü yazarlarsa tesise alınmazlar falan filan . biz yazıyoruz . gerçeği görmek isteyen görür . istemeyen de boş boş yağlamaya yıkamaya devam eder..
Allah aşkına haberads yönetimi siz takımı germek içinmi böyle haberler yapıyorsunuz, takım ilerde basamıyor, ilerde pres yok rakip rahatlıkla pas yaparak çıkıyor sahasından ama bize karabük bile sahamızda basıp top yaparak çıkartmadı şimdi sen diyorsun ki çift forvet çıkalım ya 70 den sonra takım düşüyor koşacak hali kalmıyor ilerde ki adam geri gelemiyor önce kondisyon seviyemiz yükselecek ki biz o dediğin çift forveti uygulayalım şu an çift forvet geriye düştükten sonra kullanabileceğimiz bir sistemden öteye gitmez oda maçın sonlarına doğru.
Bu fizik güçle bu kadro yapısı çift forveti kaldırmaz ligin bana göre mücadele gücü düşük koşu mesafesi kısa 3 takımından biriyiz devre arası da doğru düzgün çalışılmamış anlaşılan ikinci yarıda oynanan tüm maçlarda takım ezildi yalancı koşular yapan rakibe temas etmeyen refakat eden maçlarda net gördüğüm şey bizim topçuların nefes alışları nabızları bile rakiplerden farklı çünkü vücut çekmiyor gitmiyor Yendiğimiz maçlarda dahi oyun sal, fiziksel anlamda yenildik rakibe .hoca önümüzdeki 4 maça 7 ile 10 arası puan alırsak çıkarız play off demiş yetmez bence içerideki Altınordu Osmanlı maçına 6 puan yazacaksın dışarda eskişehire bir elezığa 3 puan yazakcaksınki barajın 56 57 olacağını hasaplarsan plaf offta idaalı olasın hocam zaten
4 4 2 biraz daha riskli eğer orta saha forvete baskı konusunda yeteri kadar yardımcı olmazsa çift forvet oynamanın bir anlamı yok. Orta saha kalabalık tutulmalı. Baskı yapmalı orta saha.
Takımın kadro yapısı itibari ile çift santrfor oyunu riskli' dir, Geride takım iki kişi eksik oynar, Bu sistemde Defens bloko ve orta saha hir futbolcu iki kişilik koşmak zorunda, geçmişte 70. dakikadan sonra bu takım maçlarını kaybetmişse yorgunluktan kaybetmiştir.. Kısaca bu sistemde kaybetme olasığın %60 ikem kazanma olasılığın %40 tır. riskli bir oyun şeklidir.. Takımın ileri uc elamanları forvet ve yanlarında oynayan ileri sağ ve sol kanat oyuncuları hepsi birer forvet gibi oynamalıdır. Bir çok teknik direktör sağ ve sol ileri kanat oyuncularının birer forvet oyuncusu olmalarını çok istemiştir.. Berk, kosecki, süleyman koç, eğer çok iyi birer forvet gibi çalışırlarsa başarı gelir. Defanstan ödenen toplara Ayçıcek uzun isabetli şutlarla kaleyi hedef alabilir. Ümit hoca ne yaparsa bu maç için yapacak, bu maç onun ölçüsü olacaktır, ya herro ya merro ...
çare çift forvet degil takım olmak yardımlaşma toplu hucum toplu müdafa eger ideal ortasaha ile başlarsak yani hamidu .süleyman.vedat bora üçlüsü çok kosan mücadele eden pote yalnız kalmaz gladkyy ye şans vermek için daha önce mustafa ugur hocamızın yaptıgı gibi kanat oyuncularından birinin yerine kanatta yer verip top bizdeyken santrfor gibi içeri kat ederek çift santrfor oynayabiliriz diger türlü ortasahayı bir eksiltip çift santrfor oynamak bu lig için altınordu gibi çok koşan genç bir takım karşısında intihar olur
ümit hoca takımın fizik gücünün bu ligin çok çok altında diye açıklaması var. ilk önce bunu halletmemiz lazım diyor. çift forvet oynamak bu fizik gücüyle daha da eksik kalmak diyor. sizde haber yapıyorsunuz çare çift forvet diye.
Adanademirspor altınordu maçını yönetecek hakem olarak Emre Malok açıklanmış, Ne iş aynı hakem geçen hafta Altınordunun Gazişehir Antep takımını 1-0 yendiği maçın da hakemiydi, aynı hakem aynı takıma üst üste maç verilir mi ? Tff neler oluyor, bizde bilelim..TFF nin iddia oynattığı doğrulanmış oluyor böylelikle ....duyurulur ...
İşimiz çok zor poteden başka gölcunde yoksa daha ne olsun bekleme modu ???
Çare " RUH "
Caglar Kaan Semih Adill HAKAN RESSOLL TRAORE KOSECKİ SÜLEYMAN GLADKY POTE 4 4 2 SART
İç saha maçlarında taraftarın gazı ile gol pozisyonu az da olsa yakalıyoruz. Belki maça çift forvet başlamayabiliriz iç saha maçlarında. Maçın skoruna göre ama çok geç kalmadan iç saha maçlarında da çift forvete dönülebilir. Ama deplasmanda gol pozisyonu neredeyse hiç yakalayamıyoruz. Bu nedenle deplasmanda orta sahayı kalabalık tutup çift forvet oynamamız gerek. Yani deplasmanda 3 5 2 oynamak en mantıklısı. Deplasmanda oynadığımız maçlarda rakip savunma e kadar rahat oynuyorki ortasahaya kadar çok kolay çıkıyor rakip savunma. Deplasmanda çift forvet oynamak hem rakip savunmayı rahatsız edecek hemde ileriye taşıdığımız topların bizim forvet oyuncuları ile bulaşma yüzdesi artacaktır. Aksi takdirde rakip savunma çok rahat ediyor ve kaleye şut çekmeden maçı bitiriyoruz. Deplasmanda 3 5 2 oynamamız gerek galibiyet istiyorsak.
Pardon siz eski demirsporlu ziya mısınız ?

Yeni yorum ekle