Bu nasıl VAR?

Spor Toto Süper Lig'in 20.hafta maçında Fenerbahçe'ye verilen penaltı  kararının tartışması tazeliğini korurken, bu kez de Konyaspor maçında Adana Demirspor'un penaltısı es geçildi. 

Maçın hakemi Yasin Kol, penaltı tartışmalarının yapıldığı pozisyonda "devam" diyerek Adana Demirsporlu futbolcuların tepkisini çekti. Maçın 60'ıncı dakikasında Konyasporlu Adil Demirbağ ceza alanında topa elle dokundu ancak hakem penaltı düdüğü çalmadı. 

Pozisyon için VAR ile görüşen Yasin Kol devam dedi. VAR hakemi Özgür Yankaya pozisyonu inceledikten sonra penaltı yok dedi.

İki hafta önce deplasmanda oynanan Fenerbahçe maçında da hakem penaltı noktasını göstermiş ve VAR incelemesinin ardından kararından dönmemişti.

Yorumlar

Herkese var bize yok
El yere sabitse vermiyorlar artık böyle pozisyonları ama adil orda bildiğin elini yere koyup bilinçli bir çekilde topa dirseğiyle müdahale etti saçmalık…
Şaka gibi arkadaşlar ! Çoğu maçımızda var olduğu söylenen VAR uygulaması kullanılmıyor böyle pozisyonlarda . Penaltı olmayıpta penaltı verilen pozisyon VAR kontrol etmiyor izlettirmiyor . Penaltı olupta verilmeyen pozisyon yine izlettirilmiyor hakeme . Sen ne için VARsın arkadaş . Ayrıca millet çıkıyor hakkını savunuyor arıyor en azından dile getiriyor . Koskoca ADANADEMİRSPOR uz biz tv lere çıkamayan taraftarmı konuşacak sadece . Biz sosyal medyada mı savunacaz . Nasıl tv lere röportaj verelim orada nasıl dile getirelim ?
Yaw benim anlamadığım şey neden oyuncular hakeme psikolojik baskı yapmıyor.Hoca pozisyonla düzgün ilgilenmedi bile. Başka takım olsa en az 2 3dk itraz ederdi
Ellere var demirspora yok, bu kadar ağlamayın
Önümüzdeki maçlara odaklanalim.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor