"Bu kadronun hakkı, bu futbol değil"

İlginç bir haftayı geride bıraktık. Pazartesi günü ligin son karşılaşmasını oynadığımızda sıralamada üstümüzde yer alan takımların kazandığı, alt sıralarda yer alan takımların da puan kaybettiği bir haftayı geride bıraktık. Bu nedenlerle Gaziantep maçı üst sıralarla aramızı açmamak ve alt sıralarla puan farkını arttırmak için önemli bir karşılaşmaydı.

Ancak bu maçla ilgili olarak teknik bir yorum yapma imkanı kalmadan karşılaşmanın 5. dakikasında oyun mental olarak bitti. Karşılaşmaya ilk yarım saat içinde verilen 2 kırmızı kart damga vurdu. İkinci kırmızı kart ne kadar doğruysa, ilk kırmızı kart da o kadar anlamsız oldu.

Bizim açımızdan önemli olan 9 kişilik rakip karşısında sahaya yansıttığımız futbol. Karşılaşmaya yine Osman Hoca’nın sağ kanat  tercihleri damga vurdu. Geride Onur, onun ilerisinde de Hüseyin Kala’nın tercih edilmesi bir Osman Hoca klasiği olarak maça damga vurdu. Savunma hattı ve orta sahada Attamah-Moro ikilisinin sürekli olarak yan pasları karşılaşmayı izlenmez bir hale soktu. Geleneksel deplasman taktiği olarak Demirspor golü Burak’ın getireceği paslar ve Pote’nin becerisine bağlamış. Ancak Burak gününde olmayınca bu taktik çalışmadı. Takımda tek dikine oynayan oyuncu Tiago’da çaresiz kaldı.

Karşılaşmanın sonunda 9 kişilik Gaziantep karşısında penaltıdan atılan 1-0’lık skoru korumaya çalışan, düştüklerinde yerden kalkmayan ve ilk defa taraftarı tarafından ıslıklanan bir Demirspor izledik. Rakip 11 kişi oynasa neler olurdu düşünmek bile istemiyorum. Şu anda mutlu olmamız gereken bir sonuçta, hiçbir taraftarın geleceğimiz hakkında umutlu olduğunu düşünmüyorum.

Bu kadronun hakkı bu futbol değil. Osman Hoca’nın acilen birşeyler yapması lazım. Kadrodaki en yaratıcı futbolcu Anıl’a biraz daha fazla şans vermek gerekiyor. Oyunu soğutan Moro’nun yerine futbolu dikine oynayabilecek İbrahim Dağaşan’a güvenmek gerekiyor. Moro’dan doğacak yabancı kontenjanında Mendy’in en az bir kez şans bulması gerekiyor. Bunlardan çok daha önemlisi, Osman Hoca’nın saha kenarındaki inanmışlığını ve agresifliğini takıma aşılaması gerekiyor.  

Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

İşiniz gücünüz takımı eleştirmek, neymiş kırmızı kart değilmiş. Sana mı kaldı kırmızı kart değiş demek; Ada'm ceza alanı dışında kaleciyi yere indirirse o da kırmızı olur. İşiniz gücünüz hocaya laf sokmak, yendikçe kışlamıyorsunuz herhalde
Ya su kadroyu bana verin sampiyon yaparim ptt 1.lig altin kurali rakibin oynamasina izin ver kontradan vur rakibin acik vermesini kovala bizim bu top durmadan bizde kalsin durmadan pas yapalim kafasiyla cok isimiz var 3 puan 3 puandir ama artik guzel bir mac izlemek bizimde hakkimiz en son izledigim guzel mac antalya maciydi 2-0 yendigimiz bence ac biraz sende izle osman hoca unal karamani
harcanıyorsunuz burda,neden takım alıp yeteneklerini orada sergilemiyorsunuz?Objektif olmak zor mu?Neden rakibi oyun olarak çaresizliğe sürüklediğimizi ve iki kırmızı kart görmelerini sağladımızı yazmıyırsunuz? Karşınızdaki hoca Osman Özköylü,aldığı her takıma pas oyununu oturturmuş ve başarılı olmuş değerli bir Hoca,takım kurmayı da biliyor ve sizin anlamadığınız bazı atraksiyonlar deniyor olabilir.sizden beklenen şey takımının ligin en zor deplasmanlarından birinden sakatlıksız,kart cezasız bir şekilde 3 puanla geri dönmüş olmasına dikkat çekmenizdir. Adana Demirspor kadrosu ligin en pahalı 6.kadrosu. Göztepe,Karşıyaka,Alanya,Urfa,Karabük gibi daha pahalı kadroları görmezden geliyorsunuz. Kolay değil o kadar.Karşıyaka,Göztepe,Urfa o kadrolarla başarılı olamadı.Ayrıca ligin en fazla gol atan iki takımından biri olan Adana Demirspor sizi tatmin etmek için ne yapabilir?Her maç 10-0 mı bitmeli?Öyle bir futbol var mı?21 yıllık boşa geçen zaman var.Burada kısa ve en az masrafsız yoldan üst lige çıkamaya bakalım.
bu hafta bu oyunla vay halimize hakemde yanımızda olmayacak
moro her topu alıp geriye dönüyor böyle birşey olur mu korkak oynuyor kes moroyu al mendiyi 2trilyonluk al anılı ibrahim dağaşanı kenanı sağ kanata gör bunları osman hoca
10 numara yazı, eline sağlık. Gerçekleri yazmışsın abi. Düşüncelerimize ayna olmuşsun.
10 numara yazı, eline sağlık. Gerçekleri yazmışsın abi. Düşüncelerimize ayna olmuşsun.
bu takımın hakkıda osman hoca değil,istemiyoruz seni osman,oynattığın torpilli adamlarıda al ve git
Sevgili Murat Hasekioğlu, birinci kart için anlamsız diye yazmışsın bu nasıl gazetecilik Allah aşkına ?. FIFA ve UEFA nın yayınladığı bültenleri takip etmediğiniz belli oluyor. Kırmızı kart için "bariz gol şansının engellenmesi" yorumu yapılıyor. Pote kaleciyi geçse boş kaleye tek vuruş ile bariz gol şansı var mı, var. Bu esnada yanında veya önünde 3 savunma oyuncusu olması bu durumu değiştirmez. Kaleci olmayan bir kaleye yaklaşmak bile bariz gol şansı. Tüm Türkiye nin diline yapışan "son adam" muhabettini de bırakın artık.
bizim en büyük handikapımız taraftarımızın futbolu çok bilmesinden kaynaklanıyor. hiç unutmuyorum hayati bir buca maçı vardı 5 ocakta maçın baişında 1-0 üstünlüğü yakalamışken hatırlamadığım nedenden dolayı taraftarlar sahaya indi oyun soğudu ve takım 1-3 malup oldu .bunun gibi daha ne maçlar hatırlıyorum. Sezonun ilk maçı deplasmanda 4-1 galip gelmişiz ikinci maçta 8. dk 0-1 geriye düşünce hocaya futbolculara küfür edilmeye başlanmıştı. ta o zaman biz hayatta süper lige çıkamayız demiştim . geçen yıllar maalesef beni haklı çıkardı ve hep yerimizde saydık. Bu işler futbolcu hoca değiştirmeyle olmaz hoca yönetim futbolcularda istikrar lazım ve en önemlisi sabır lazım .Kısa vadede takım değişemeyeceğine göre herkes sabırla güzel günlerin hayalini kursun .sezon sonunda muhasebe yapılacak elbet. türübünde çıkan homurdamalar futbolcuları çok etkiler ve kendilerine güvenleri azalır. rakibin öz güvenini artırır. o yüzden daha sabırla güzel günlere

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor