Bu hafta Çukurova derbisi oynanacak

TFF 1. Ligin 17. haftasında Adana Demirspor kendi saha ve seyircisi önünde Çukurova Derbisi’nde Mersin İY’nu ağırlayacak.

Ligin ilk yarısını 12. sırada tamamlayan Adana Demirspor ve 18. ve son sırada tamamlayan MersinİY arasında oynanacak olan bu karşılaşma bir lig mücadelesi olmasının çok ötesinde yıllardır süren bölgesel bir rekabetin de unsurlarını barındırıyor. Her iki kentin taraftar gruplarının özel bir önem atfettiği bu karşılaşma Pazar günü 18.30’da 5 Ocak Stadı’nda oynanacak.

Her iki takımın aralarında oynadıkları son 10 resmi maçta Mersin İY’nun önemli bir üstünlüğü bulunuyor. Bu 10 karşılaşmanın 4’ünü Mersin İY, birini Adana Demirspor kazanırken, 5 karşılaşmada beraberlikle sonuçlandı. Bu sezon Adana Demirspor oynadığı son 4 karşılaşmada da galip gelemezken Mersin İY’da deplasmanda 3 maçtır kaybetmiyor ve deplasmanda 6 maçtır kazanamıyor.

Yorumlar

arkadaşlar yemin ediyorum içim kan ağlıyor ve çok üzgünüm. neden mi çünkü hiç mi hiç umudum yok.
transferler haftaya kaldı diyen bir yalancı başkan, haber vermeyen hiç bir gazete, sahip çıkmayan iş adamları, seçimler yaklaştığında logomuzu kullanan belediye başkan adayları hayırdır sesiniz çıkmaz oldu seçimlere kala yalakalık yaparsınız anca. Ha sunu da söleyim gelecek haftayı beklemiyorum bu sefer de çıkacak dicekki lisans yetişmedi para bulamadık yalanlar yalanlar hayatımda gördüğüm en sahtekar adam net yani. bir lafımda şimşekler grubuna herşeye sesiniz çıkıyorda bu duruma neden sesiniz çıkmıyor. hıı doğru para kaynağınız kesilir dimi
6.30 da derbimi oynanır ya şu ligden bir kurtulsaydık
çok iddaa lı bir maç mersin yener gider
Nduka göztepeyle anlaşmış Sedat sözlü sen ne işe yararsın
Nduka Ozokwoyla prensip anlaşmasına varmış a sporda alt yazı geçiyor
daha önce de söyledim kimse inanmadı nduka adanademirspor da..
Nduka kim ya bu takımın topçusu mu ne kadar gözünüzde büyüttünüz. Gelsin bir boka yaramaz
Arkadaş nduka kim çok büyüttünüz demiş.. Pes gerçekten pes.. Diyecek söz yok.

Yeni yorum ekle