"Bu galibiyetler bizi öne itiyor"

Mavi-lacivertliler, teknik direktör Cüneyt Dumlupınar ile yolların ayrılmasının ardından göreve getirilen Samet Aybaba idaresinde oynanan 3 maçı da kazanıp, önemli bir çıkış yakaladı.

Royal Hastanesi Bandırmaspor, Yılport Samsunspor ve İstanbulspor maçlarında 2'şer gol atan Adana Demirspor, kalesini gole kapatıp, savunmada da başarılı bir görüntü çizdi.

Bu sezon ligde ilk kez üst üste 3 maç kazanan Adana Demirspor, galibiyet serisini sürdürerek Süper Lig'e yükselmek istiyor.

Aybaba: "Bu galibiyetler bizi öne itiyor"

Teknik direktör Samet Aybaba, yaptığı açıklamada, takımda her şeyin iyi gittiğini söyledi.

Takım olarak doğruları yapmaya başladıklarını anlatan Aybaba, "Savunma anlamında oldukça mesafe katettik. Hücum ve takım bütünlüğü anlamında da çok geliştik. Bu galibiyetler bizi öne itiyor. Üstümüzdeki iki takımla oynamamız çok önemliydi. Kaybedeceğimiz bir maç bizi aşağı doğru iterdi." ifadelerini kullandı.

Aybaba, önlerine maç maç bakmak istediklerini belirterek, "Bu hafta Eskişehirspor maçımız var. Çok koşan, genç bir takımla oynayacağız. Biz onlardan daha çok koşacağız, mücadele edeceğiz, maçı isteyeceğiz. Kalitemizi ortaya koyarak bir maç daha kazanıp, önümüzdeki hafta için hazırlanmaya devam edeceğiz. Bizim için her şeyimizi ortaya koyduğumuz bir maç olacak. Her maç artık final." diye konuştu.

Takımın durumundan memnun olduğunu aktaran Aybaba, şunları söyledi:

"Bir sürü konuda öne çıktık. Oyuncularımız bizi ve kendilerini daha iyi anlamaya başladılar. İçlerinde var olan yeteneklerin ne olduğunu anlamaya başladılar. Nasıl bir camiaya hizmet ettiklerini, marka değerinin önemini anlamaya başladılar. Sonuç olarak buradan nereye çıkıldığını biliyorlar artık. Oraya çıkıldığında ne kadar mutlu olacaklarını, neler kazanacaklarını çok iyi anlamaya başladılar. Bundan sonra rakiplerin maçları da önemli ama biz bütün maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Ona göre planlıyoruz, çalışıyoruz, hazırlanıyoruz."

Yorumlar

Eskişehir maçında %100 konsantrasyonla ve ciddiyetle oynayıp kazanacağız. Ancak esas problem Eskişehir maçından sonra başlayacak. Camia, basın, yönetim, bazı taraftarlar dereyi görmeden paçaları sıvayacak. Erken kutlamalar, havaya girmeler, meşaleler, bayrak asmalar, kebaplar, tatlılar, pastalar, pohpohlamalar, davullar, üflemeler, davetler, ayakları yerden kesmeler. Aman dikkat Samet hoca. Bu kendini bilmezler başta senin ve futbolcuların konsantrasyonu bozmak için ellerinden geleni yapacaklar. Bu konuda Samet hocayı uyarın, tuzağa duşmesin. Geçmişte o kadar çok hatalar yaptık ki... Artık yeterrrr herkes akıllı ve sakin olsun.
Samet Hocam , dediğiniz gibi defansta toparlandık ancak tam da yeterli düzey değil. Takım bütünlüğünde gelişmeler iyi ancak takım oyunu ruhu var olmasına rağmen uygulama konusunda daha da iyi olabilmeliyiz. Tek katılmadığım husus ise , hücumda gerçekte iyi organize olmadığınızdır. Herşeye rağmen ilerki maçlarda bu eksiklikleri tamamlayacak teknik ve pedagojik birikiminize güveniyoruz Samet Hocam.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor