"Bizim için henüz lig başlamadı"

Adana Demirspor'un şampiyon oyuncusu Murat Akın açıklamalarda bulundu.

Demirspor taraftarlarına teşekkür eden tecrübeli oyuncu, "Öncelikle Adana Demirspor taraftarlarına çok teşekkür ediyorum. Zaten herkes Adana Demirspor taraftarını biliyor. Anlatmama hiç gerek yok. Her geçen maçta daha fazla taraftarımız stada geliyor." ifadelerini kullandı.

Henüz Demirspor için ligin başlamadığını belirten Murat Akın, "Taraftarlarımızın sabırlı olması lazım. Onlar tribünde tedirgin olursa sahada oynayan genç arkadaşlarımıza da yansıyor. Tabi taraftarlarımızın beklentisininde farkındayız. Her geçen hafta bizim için daha büyük bir avantaj olacak. Şunu da söyleyebilirim, bizim için henüz lig başlamadı. İnşaallah çok güzel işler yapacağız." dedi.

"Milli maç arasından sonra daha iyi olacağız" 

Beklentilerin futbolcular olarak farkında olduklarını belirten Akın, "Geride kalan 4 maçta 7 puan aldık. 34 maçta 2 puan ortalamasını yakalayan takımlar bu ligde her zaman şampiyon olmuştur. Biz bu ortalamanın 1 puan gerisindeyiz. Daha fazla puan alamaz mıydık? Evet alabilirdik. İstanbulspor maçında son dakikalarda penaltımız verilseydi, 2 puan daha fazla almış olurduk. Milli maç arasında günde çift idman ile çok iyi çalışıyoruz. Bizim için Milli maç arası ilaç gibi geldi. Milli maç arasından sonra takım olarak daha iyi olacağız. Kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bizim için başlamadıda elin adamı için başladı.adamlar bu haftada 5x5 yapacaklar.biz ise bu hafta hatayı yenemezsek ilk iki şansıni büyük oranda kaybederiz.bizimde artık hatayı yenip 5x5,6x6 yapmamız lazım .bu kadar transfer yapıp borca girdikten sonra hatta farz oldu seri yapmak.
İkinci yarı seri galibiyet yakalayan takımlar şampiyon oluyor. Örnek: adanaspor. Konyaspor. Ünal Karaman döneminde ligin ilk yarisini Kaçinci bitirdik bi hatırlayın. Ligin sonuna doğru tel tel döküldük Ankaraspor ( Osmanlispor) ipi gögüsledi.
Ünal Karaman'ın şampiyonluğu hediye ettiği ve 4-5 maç önce bıraksaydı şampiyon olacağımız sene ölçü değil. Ligde artık 5. veya 6. haftalar takımların mazeretlerinin bitmesi gereken haftalar . bir hafta da milli maç arası oldu. Artık bahanelerin bitip top oynanması gereken maçlara geldik..
Sn.baskan deseki biz şampiyon olamadık.siz geçmiş 30 yildada olamamıştınız ne olacak dese ne kur? Devam etse parayı verdim kimseye hesap vermem ne dersiniz ???

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor