Biz size güveniyoruz

Adana Demirspor'lu taraftarların ağzından düşürmediği bir söz vardır. "Biz bu takımı sevinmek için sevmedik".

Bu söz doğrudur. Bu kulüp yıllardır alt liglerde köy ve kasaba takımları ile oynadı. İsmini bile duymadığımız, haritada yerini bulamadığımız birçok yere deplasman yaptık.

Şu anda tribünlerde yer alan ve çoğunluğunun yaşları 20'li olan birçok genç insan bu takımı Süper Ligde görmedi. Bu kuşak hep geçmiş başarılı günlerin hikayelerini dinleyerek, hep bu günleri bekledi. Bu kulüp alt liglerde oynarken bu gençler birçok kentte olduğu gibi İstanbul takımlarının taraftarı olmak yerine inat ve inançla armanın peşinde mavi lacivert forma ile oldular, yaşadıkları kente ve o kentin en büyük marka değeri olan Demirspor'a sahip çıktılar.

3 yıl önce bu takım Fethiyespor'u yenip PTT 1. Lige çıktığında Denizli Atatürk Stadı'ndaki tribünleri görmenizi isterdim. Normalde o tribünlerde büyük bir çoşku olmasını beklersiniz. Ama inanın bana ben 10.000 kişinin hüngür hüngür ağladığına şahit oldum. Yıllardır beklediğimiz gün gerçekleşmiş, köy ve kasaba takımlarından kurtulmuş, artık PTT 1. Ligde kent takımları ile oynayacaktık. Maçlarımızı televizyon kanalları verecek, spor programlarında Demirspor'un adı geçecekti.

Bugün önümüzde çok daha önemli bir hedef var. 5 Ocak Stadı'nın tribünlerini dolduran binlerce insanın 20 yıldır görmediği, siz futbolcuların çoğunun bebek olduğu yıllarda, tribünlerdeki insanların abilerinin anılarından dinlediği Süper Lige çok yakınız. Sezon başında bu hedef bize çok da yakın gözükmüyordu. Ama 29 hafta boyunca sizlerin mücadelesini gördük. Ünal Hoca'nın azmini gördük. Gelinen noktada başardınız ve bizleri inandırdınız. Bunu genç bir kadro ile siz başardınız. Bu genç kadroya ve teknik heyetimize biz inanıyoruz, bu takım bu yıl Süper Lige çıkacak. Önümüzde yenemeyeceğimiz hiç bir rakibimiz yok. Yeter ki siz de inanın.

Bu sezon, PTT 1. Ligde en iyi futbolu oynayan takımların arasında belki değildik. Ama futbolcu olarak sizlerin inancı bizleri bu noktaya getirdi. Denizli'deki tribünlerde de yazıldığı gibi, kalan 5 haftada da rakiplerimiz bizden iyi oynayabilir. Ama kimse bizim kadar inanamaz.

İnanın çocuklar

Çocuklar inanın

Güzel günler göreceğiz.

 

Yorumlar

Duygusal bir yazı olmuş usta. Ben de bu çocuklara güveniyorum. Çıksak da, çıkmasak da, bu yıl onurla, gururla mavi-lacivert formamı bana hep giydirdiniz. Başta Ünal Hoca olmak üzere bu gururu bize yaşattınız. hepinizi seviyorum, iyiki Demirsporluyum
Allah bize şampiyonluğu yaşatmayacak olsaydı rakiplerimize de puan kaybettirmezdi.İnşallah kalan maçlarda gereken puanları yine Allah'ın yardımıyla yine bu futbolcular alacaklar.İnşallah şampiyon olacağız.İnşallahla maşallahla bu işler olmaz diyenler çıkacaktır.Şampiyon olacağımıza da bu futbolcular inandırdı.Yine bu futbolcularla kazanarak şampiyon olacağız.Kalan maçlarda futbolcularımıza kazasız,belasız,sakatlıksız maçlar diliyorum.Herbirine ihtiacımız var.Tüm futbolcularımızı çok seviyoruz.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor