"Biz şampiyonluk sözü verdik"

Adana Demirspor teknik direktörü Hakan Kutlu, geride kalan 4 haftayı Milli maç arasını değerlendirdi

İlk 4 haftada kazanılan 7 puanın kötü olmadığını belirten Hakan Kutlu, "İlk 4-6 maçta önemli sıkıntıların bizi beklediğini ve bu periyodu en az zararla atlatırsak bizim için o kadar iyi olacağını her zaman söyledik. 4 maçta 7 puan çok iyi değil ama çok da kötü değil. Sezon öncesi nasıl sıkıntılar yaşandığını herkes biliyor. Belli sıkıntılar ile lige başlamıştık. Adana'da sıcakta oynamak antrenman eksiği olan bizi çok etkiliyor. Oyun içi sıkıntılarımızın olacağını da sezon öncesi öngörüyorduk. Ben oyuncularımın neler yapabileceğini biliyorum. Daha çok çalışacağız. Şuan ki çalışma tempolarından ve birliklerinden çok memnunum. Maçların bazı bölümlerinde oyun olarak bazı şeyleri oturtamasakta kazanma arzularının 90+5.dakikaya kadar olması beni sevindiriyor. İstanbulspor maçına şansızlıkla başladık. Henüz 3.dakikada gol yedik. Beraberliği yakaladık, tekrar geri düştük tekrar yakalamaya çalıştık. Beraberliği de yakaladık. Özellikle son 10 dakika kazanmayı çok istedik. Gazişehir maçına göre rakibimiz daha çok savunma yapan bir takımdı." ifadelerini kullandı.

"Biz şampiyonluk sözü verdik"

Oyunculardaki kazanma arzusunun çok iyi olduğunu ifade eden başarılı teknik adam, "Sizlerde gördünüz oyuncularım İstanbulspor maçında sanki final maçı kaybetmiş gibi yere yattı. Oyuncularımın kazanma duyguları çok önemli, diğer eksiklikleri çalışarak kapatacağız. Takım kadromuz ve takımdaşlığımız çok iyi sadece zamana ihtiyacımız var. Biz camiaya 4'te 4 sözü vermedik, biz şampiyonluk sözü verdik." dedi.

"Pote saha içinde ve dışında çok karakterli"

Mavi-Lacivertli takımın golcü oyuncusunu da değerlendiren Kutlu, "Biz Pote'ye çok güveniyoruz. Gazişehir maçında penaltı kaçırdı. İstanbulspor maçında da kaçırabilirdi. Hiç önemli değil. Pote'nin saha içinde ve dışında göstermiş olduğu duruş bizim için attığı gollerden de önemli. Her zaman ilk penaltıcımız Pote'dir." dedi. 

"Artık seri galibiyetler almamız gerekiyor"

Milli maç arasından sonra seri galibiyetler almaları gerektiğini vurgulayan Hakan Kutlu, "Bundan sonra artık seri galibiyetler almamız lazım. İlk adımı olarak Hatayspor maçı ile başlamak istiyoruz. Milli maç arası bizim için çok iyi geldi. Bundan sonra daha çok çalışarak söz verdiğimiz şampiyonluğa ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

ben sıcak havanın futbolcuları çok etkilediğini düşünüyorum özellikle galip ve murat akının çok etkilendiğini gözlemledim. bundan sonra herkesin performası artacaktır. seri galibiyet bize şart umarım hatay maçıyla buna başlarız.
kime
sıcak hava deyip duruyorsunuzda.bu denizli ve istbul 40 drtece sıcakda adanada bizr vurdu gitti.bunlar arabistan takımlarımıydı.bide bu andetsonmudur nedir 2 ay oldu amtrenmanda daha 18 e giremedi.bu adam 20 dakkafamı oynayamaz.eyse 1 ay sonrs hava lar soğur
ne zaman farklı galibiyet alacaz? ptt 1.liigde hiç farklı galibiyetimiz yok, bir tane farklı galibiyet aldığımız maçı hatırlamıyorum hep 1-0 2-1
mustafa ugur 5 te 5 yaptığında hep 4-1 yeniyorduk ondan beri 3-0 bile hatrlamıorum 2-0 da hatrlamıorm

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor