"Biraz daha gayret"

Sezon başında Osman Hoca yaptığı açıklamalarda Adana Demirspor’un bolca pas yaparak oyun oynayacağını ve Barcelona tipinde bir takım yaratılacağını söylemişti. Takımın bol pas yapması, topa daha fazla sahip olmayı ve oyun kuramayan rakiplerimizden daha az gol yememize yarıyor. Ancak bu pasların sürekli olarak yan pas ve geri pas olarak kullanılması Demirspor’un yaratıcılığını düşürüyor.

Bugüne kadar Demirspor’un tüm atakları, Burak Çalık’ın kişisel gayretleri ve fuleli koşuları ile geldi. Murat abinin dünkü yazısında da belirtildiği gibi takımın sağ kanadından gerekince yararlanılamadığı açık. Attamah’ın ikinci devredeki form düşüklüğü ve Anıl Taşdemir ile İbrahim Dağaşan’ın kadroda yer bulamaması ile orta sahamızda yaşanan yaratıcı oyuncu sıkıntısı yaratıyor.  

Sezon başında Osman Hoca’nın istediği oyuncular alındı. Devre arasında da yönetimin büyük gayretleri ile yine Osman Hoca’nın beğendiği oyuncular kadromuza katıldı. Ancak bu kadar zengin bir kadroda hala sağ bek arayışımız sürüyor, hala yaratıcı bir 10 numaramız yok. Bu yıl 30’un üstünde futbolcuyu kadromuza katmamıza rağmen oyunu dikine oynayan, oyun sıkıştığında yaratıcı bir futbol oynayacak ve takıma liderlik yapacak bir oyuncumuz yok. Bir ölü top kullanma organizasyonumuz yok. Tiago olmasa serbest atış kullanacak oyuncumuz dahi yok.

Belirttiğim bu hususların dışında ben ilk yarının yıldızları Pote ve Attamah’daki suskunluğa da bir anlam veremiyorum. İlk yarıda forvet hattında ve orta sahada son derece yaratıcı bir futbol sergileyen bu futbolcular, haklarında çıkan transfer dedikodularının ardından pimi çekilmiş gibi durdular. Özellikle Pote 14. haftadaki Malatya maçından bu yana 7 haftadır sadece 1 gol atabildi.  

Her iki devrede de bu takımı Osman Hoca kurdu. Dolayısıyla bu takıma kimlik ve kişilik kazandıracak olan da Osman Hoca. PTT 1. Ligin en iyi yönetimi, en ateşli taraftarı ve şampiyonluk yaşayabileceği kalite ve tecrübeye sahip oyuncuları var. Osman Hocam, biraz daha gayret. 

Nadir AVŞAROĞLU

Yorumlar

pote ve attamahı çekin kulübeye bir şey oynadıkları yok kaç haftadır,gönderseydiniz defolup gitselerdi.ihtiyacımız olduğu zaman oynamayan veya nazlanarak oynayacak adamların gereği yok
benim kişisel fikrim ibrahim dağaşan ile anıl taşdemir bu hafta gbb maçıyla birlikte kadroya girmeye başlayıp kendilerini ispatlayacaklardır.çünkü onların tecrübesi ile bu takım şampiyonluğa oynayacaktır.bu hafta yedekten oyuna girecekler ve sezonun final maçına kadar hem ağabeylik hemde liderlik yapacaklarından endişem yok.her ne kadar h.kalayı eleştir sekte murat ve hüseyin şu anki kadroda sağ kanatta yararlanabileceğimiz oyuncular.ayrıca bu takımın ahenk yakalaması durumunda son 3 hafta kala süper lig garantide olacak.demedi demeyin.takım oyununa döndüğümüz an (sezon başını hatırlayın ) geçmiş olsun rakiplere.velattallin amin dedirteceğiz.tüm adslileri ve takımı canı gönülden seviyor biraz daha tribün doldurarak dosta düşmana takımın yanında olduğumuzu gösterelim yeter.bundan da hiç şüphem yok ama bazen maratonda çok boş yer kalıyor.bakın bu sezon 72 puanla birinci ligte olacağız.
biz 63 puan yapakta güle güle oynaya çıkarız.72 hayal :)))
kalmış 13 maç 13x3=39 39+35=74 senin hesaba göre 12 galibiyet 1 beraberlik alacağız.
Yahu nasıl olur da attamah ve potenin oynamadıgını söyleyebiliyorsunuz hayret ediyorum.poteye maç boyunca kaç kez topla buluşturuyoruz,zaten rakip savunmada en az iki kişi hemen poteye faullü sert müdahaleler yapıyor.Adam yine de çok iyi ayakta kalıyor,başkası olsa sakalıktan haftalarca oynayamaz.Attamah ise kabiliyeti nispetinde en çok topla buluşan,ileri geri en çok çalışan adam.Yeterin ya bilmeden tenkit etmeyin.Takımın en iyi adamlarına bu yapılmamalı.
Bir hocanın B planı olur C planı olur. Bizim daha A planımız yok. Esas zor maçlar bu hafta başlıyor. Orta sahada dikine oynamiyoruz, sağ kanat yok, Pote kış uykusunda. Antep maçı için kimse ümitlenmesin.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor