Belhanda'nın cezası ne olacak

PFDK, Adana Demirsporlu Belhanda'ya Alanyaspor maçında rakip oyuncuya yönelik şiddetli hareketi nedeniyle iki maçtan men cezası verdi. Belhanda'nın yaptığı hareket, Adana Demirspor camiası içinde de çok büyük eleştiri almıştı. Adana temsilcisi Belhanda'ya ekstra olarak kulüp disiplin talimatları gereği ceza verebilir.

Belhanda'nın Alanyaspor maçında yaptığı hareketin cezası ağır oldu. Rakip takım oyuncusuna sert bir müdahalede bulunan yıldız oyuncuya 2 maçlık ceza verildi. Bunun yanında Adana Demirspor, disiplin talimatları gereği, Belhanda'ya ekstra bir ceza verebilir.

PFDK'DAN AÇIKLAMA

Adana Demirspor sporcusu Younes Belhanda'nın, 11.11.2022 tarihinde oynanan Corendon Alanyaspor-Adana Demirspor Spor Toto Süper Lig müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT'nin 43. ile 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT'nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 2 resmi müsabakadan men ve 17.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Yorumlar

Keşke Belhanda'yı satıp Gustavo Scarpa'yı alsak.
Neden beni satmak istiyorsunuz,bende istemezdim böyle olsun ama rakip oyuncu kendi istedi,Gustavo scarpa benden dahamı iyi sence bu üzdü :(
Ben gelirsem banada söversiniz, siz elinizdeki futbolcularin değerini bilmiyorsunuz

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor