Başkan ve taraftarlar PFDK'ya sevk edildi!

Adana Demirspor, Altay maçında taraftarlarının neden olduğu "çirkin ve kötü tezahürat", "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. Başkan Murat Sancak ise "hakem soyunma odasındaki sportmenliğe aykırı hareketi" ve "sportmenliğe aykırı hareket" nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Adana Demirspor Kulübü'nün 15.04.2019 tarihinde oynanan ADANA DEMİRSPOR-ALTAY Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı'nın 4/1-a maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak'ın aynı müsabakadaki "hakem soyunma odasındaki sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 39. maddesi uyarınca ve "sportmenliğe aykırı hareketi"nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 16.04.2019 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Yorumlar

Y.... iyim sakin takimin bize ihtiyaci var
Bizde sizi ve hakemleri Allaha havele ettik
öyle bir ülke oldukki hak aramak suç oldu
Arkadaşlar hazırlıklı olun Bolu maçı tamamen seyircisiz biz ne zaman şampiyon oluruz CEVAP hakemleride kaleye sokarsak
şu dakika küfür edersek tabi bolu maçı cezalı olur sövmeyin abi sövmeyin beeee bıçak damara dayanmış küfür edionbuz

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor