Başkan ve taraftarlar disiplinde

Haftasonu oynanan ve mağlubiyetimizle sonuçlanan Menemenspor karşılaşmasının ardından yaşanan olaylarla ilgili olarak TFF, başkan Murat Sancak ve taraftarları PFDK’na sevk etti. PFDK kararında;

"ADANA DEMİRSPOR Kulübü’nün 06.10.2019 tarihinde oynanan ADANA DEMİRSPOR-EKOL GÖZ MENEMENSPOR TFF 1. Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

ADANA DEMİRSPOR Kulübü Başkanı MURAT SANCAK’ın aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyleFutbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca, “hakaretleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7/1-c uyarınca ve “cezaya uymaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 50. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir. (halihazırda cezalı)" ifadelerine yer verildi.

 

Yorumlar

ben bir taraftar olarak stada önce takımımı yürekten desteklemeye sonra stresli bir haftanın stresini atmaya çalışıyorum maçta, ama bakıyorum takımım bizi üzerek beni daha fazla strese sokuyor,insan hiç kendini üzecek bir yere gitmek istermi,takım beni türbüne çekecek oyun kurgusunda olmalı,bu oyunda yenmekte var yenilmekte elbette ,ama sahada oyun adına birşey yapamıyorsan ben neden gelip stresimi üçe beşe katlayıp ewe saatli bomba gibi gideyimki,yazık bu başkana bu seyirciye..
Bunun üzerine Başkanı İstasyon meydanında kesin asar bu federasyon
Ads kulübünün neden geride kaldığı neden hep kullanıldığı belli olmuştur. Ads ve armasını seven binlerce insanın maçlara gitmediğini biliyorum. Koro halinde küfürler yıllardır mağlubiyetlerde sahalara atlamalar koltukları kurmalar deplasmanlarda lokantaları talan etmeler tesisleri basıp ültimatom verip eşkıya gibi davrananlar... bunu yapan taraftar değildir.ads lü hiç değildir. Bu adi taraftar olanlar somurulmeyede kandirilmayada mahkumdur. Ads yürekten sevenler bu hareketleri yapanlar olamazlar. Ama malesefki bu kişiler son yıllarda adı taraftar olarak anılmaktadır. Taraftardaki bozulma doğal olarak yoneticilerde selamet etmiş bundan nasibini zayıf karakterli gazetecikerde senaryoda yerlerini almışlardır. Ismarlama geldiği ıdda edinilen başkan da bunları iyi bilmekte bu nedenlede taraftarın bir bölümü diyerek i.....T deme hakkını curetkarligini gösterebilmiştir. Ads kulübü tarihinde ilk defa bu şekilde seviye düşmüştür. Denilen oki ads dan bir halt olmaz. Bekleyin görün. Kendinizi heba etmeyin.
Maç boyunca havadan değil de yerden oynaması gerektiğini bilmeyen Uğur Hoca'ya herhangi bir eleştiri, tepki oldu mu acaba ?

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor