Aydoğdu ifade verdi

 

Adana Demirspor eski başkanı Selahattin Aydoğdu ve Fatih Terim arasında yaşanan kavganın ilk duruşması görüldü.

 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile "Kebapçı Selahattin" olarak bilenen Selahattin Aydoğdu arasında 2017 yılından yaşanan olaylar nedeniyle Terim'in şikayeti üzerine açılan dava, Çeşme Adliyesi'nde görüldü. İfade veren Aydoğdu, davada sonrasında bir açıklama yaparak, Terim'in açtığı davanın ilk duruşmasının yapıldığını; ancak kendisinin Fatih Terim hakkında açtığı davanın henüz açılmadığını söyleyerek, basına yansıyan sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. 

İzmir Alaçatı’da damadının restoranı bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve yan komşusu eski Adana Demirspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydoğdu, 2017 yılının temmuz ayında bir olay yaşamış, Terim'in Aydoğdu'nun mekanını bastığı ve tarafların sopalı, yumruklu, sandalyeli kavga ettikleri iddia edilmişti. Terim'in, Aydoğdu'nun mekanına geldiği anlar güvenlik kameralarına yansırken, olay sonrası "Kebapçı Selahattin" olarak anılan Selahattin Aydoğdu basına demeç vermiş ve Terim'de Aydoğdu'dan şikayetçi olmuştu.

Aydoğdu hakkında açılan davanın ilk duruşması ise Çeşme Adliyesi'nde görüldü. Duruşmaya, davacı Fatih Terim katılmazken, davalı Selahattin Aydoğdu, avukatı Doğan Akbaş ile birlikte katıldı. Selahattin Aydoğdu duruşmada ise iddialar hakkında ifade verdi.

Duruşmanın ardından, Çeşme Adliyesi önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aydoğdu, "Bildiğiniz gibi, 15 Temmuz'da, üzgün olduğumuz günde, mekanımızı basmaya gelen hoca efendi, beni dövmeye geldi; ama dayak yedi kaçtı. Bir gün sonra benim verdiğim röportajdan dolayı bana dava açmış. Ben de korkmadan bugün mahkemeye katıldım; ama o mahkemeye gelemedi. Hiç bir sorun yok. Ben de davacı olmuştum; ama benim dosyam açılmadı. Buradaki adaletsizliğe bakın. Benim mekanımı basıyor; ama bununla ilgili hiçbir dosya açılmıyor. Benim verdiğim röportajdan bir buçuk ay sonra benden davacı oldu. Bir buçuk ay sonra benden davacı olmasına rağmen onun dosyası açılıyor, benim dosyam açılmıyor" dedi.

"Söylediklerimin arkasındayım"

Kendisinin ilk duruşmaya gelerek ifadesini verdiğini belirten Aydoğdu, "O gün röportajda basına ne söylediysem bugün de arkasındayım. Bugün de aynısı geçerlidir. Bugün olsa yine aynısını yaparım. Hiçbir geri adım atmam. Ben bu işin arkasında duracağım. Dosyamın açılması için ne gerekirse yapacağım. Gerekirse üst mahkemeye, gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceğim. Ben de şikayetçiyim. Ben geldim, hakkımda açılan davada ifademi verdim. Bir buçuk senede ancak bir dosya açılabildi; ama kendisi milli takımdan ayrıldığında tazminat istedi, bir buçuk ayda sonuçlandı" diye konuştu.

Kebapçı Selahattin Aydoğdu'nun avukatı Doğan Akbaş da bir açıklama yaparak, "Müvekkilin Selahattin Aydoğdu, bugüne kadar gerek sanık olduğu, gerek şikayetçi olduğu bütün dosyalarda bizzat kendisi giderek ifadesini vermiş. Başka şehirde, talimatla ifade alınmasına karşı çıkmış, her zaman esas mahkemeye çıkmayı istemiştir. Bu dosyada da bu dosya kapsamında açılan tüm suç isnatlarına karşı ifadelerini, mahkeme huzurunda vermiştir. Bugün de geldi, ifadesini verdi. Bir türlü açılmadığını düşündüğümüz dosyalarda, kendisinin de ifade ettiği gibi iş yeri dokunulmazlığı ihlali, mala zarar verme, çalışanlara işlenen fiillerle ilgili birçok suç var. Biz bu dosyaların da bir an önce açılmasını istiyoruz. Hali hazırda devam eden soruşturma dosyası var. Soruşturma dosyasının iddianamesi hazırlanarak, mahkemeye geçti. Ancak müvekkilimin asıl şikayetçi olduğu hususlarda, henüz soruşturma dosyaları sonuçlanmadı. Davalar açılmadı. Biz bu konuda, adil yargılanma hakkının ihlal edilmesi noktasında da, gerekli zamanda, gerekli başvuruları yapacağız" diye konuştu. Davanın ikinci duruşması 13 Aralık tarihinde yapılacak.

 

 

Yorumlar

Ya de bi .......... gitsinler.Admin bunların Ne gereği var bu sitede. bunlardan bir halt olmaz.bizim takımın adını bunlarla birlikte anmayın.birisi .................... donu bile demirsporumuza borçlu,diğeri de ayıkmasalardı fazladan demirsporumuzu parasını cebine indirmiştir Allahtan ayrıntılarda parayı geri aldılar.ama o para demirsporumuzun kasasına girdimi bilmem.çünkü o şüpheli.
Bizene
Ya admin bizi neden ilgilendiriyor bu konular.çok saçma bi haber yapmışsiniz.Bize ADS haberi yayınlarsanız seviniriz
Selahattin efendi, paranın altında ezildin! Allah kimseyi şaşırtmasın ama sen şaşırdı. Para seni çok bozdu ve şaşırttı. Yaptığın hataların bedelini ödüyorsun. Kaç tane kebapçın kapandı? Bu kavgadan sen zararlı çıktın.
Gereksiz haber
Atma kebap dayak yıyen senmişsin :)
adam bence haklı. terimin şikayetçi olduğu dava açılıyor aydoğdunun şikayetçi olduğu dava açılmıyor. çok büyük haksızlık var. isme ve bulunduğu mevkiye göremi oluyor bu işler. bide anlamadığım bu terimden niye herkes korkuyor. tüm spor medyası ve futbol dünyası terimden korkuyor neden acaba.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor