Ata'yı andılar

Adana Demirspor'lu futbolcular bugün yaptıkları antrenman öncesi Mustafa Kemal Atatürk'ü andılar.

 

Yorumlar

Başkomutanımız gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ismi yeni stadımıza verilsin. ADANA ATATÜRK STADI olsun. Eskişehir, Bursa, Sivas, Kayseri, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerdeki Atatürk, Cumhuriyet statlarını yıkıp yenilerine bir daha Atatürk ve Cumhuriyet veya Kurtuluş günlerini koymadılar. Adana ve Adanalı bu kirli tezgaha alet olmayacak. Stadımızın adı 5 Ocak Atatürk stadı olmalıdır. Atatürk her Adana'ya gelişinde çok mutlu olmuştur. Kurtuluş savaşından zaferle çıkan Başkomutan Atatürk Adana'ya geldiğinde Adana ile hep gurur duymuştur.
atatürk kurtuluş savaşını başlatmadan önce adana dan ve de özellikle torostaki yörük çadırlarından tüten dumanları gördükten sonra kurtuluş mücadelesini başlatmıştı.diyeceksinizki ne alaka ülke işgal edilirken atatürk o sıralar suriye ırak bölgesinde bir yerlerde komutan olarak görevliydi.padişah kendisini istanbul a çağırdığında dönüş yolunda adana dan geçmiş ve bu bölge insanı ile istişare etmiş ve cesaret ve kararlılığı gördükten sonra kurtuluş mücadelesine karar vermiştir
Atatürk ü unutturmak için her yolu deniyorlar. statlardan isimlerini silseler de, posterlerini statlardan kaldırsalar da bu milletin kalbinden zihninden Atatürk ü silmeniz mümkün değil. Bu hesap zaten tersine döndü. Yasin abi haklı stadımızın adı Atatürk 5 Ocak olsun. Bunun için basına da büyük görev düşüyor. Adana Atatürk stadı için el ele verelim büyük Demirspor taraftarı.
Atatürk e borcumuzu ödeyemeyiz. En azından yeni stadımıza Atatürk adını verelim. Adanaya bu yakışır.
Mezara kadar mustafa kemalin askerleriyiz

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor