Altyapıda Samet Aybaba rüzgarı

Daha önce görev yaptığı Beşiktaş’ta da gençlere güvenip forma vermesiyle tanınan Teknik Direktör Samet Aybaba’nın Demirspor’da göreve başlaması, en çok alt yapıdaki futbolcuları sevindirdi.

Aybaba’nın Mavi-Lacivertlilerde işbaşı yapmasıyla birlikte ilk olarak 17 yaşındaki İzzet Çelik profesyonel yapılarak, Türkiye Kupası maçında görev almıştı. Ardından 2005 doğumlu Yücel Gürol profesyonel imzayı atıp, Samsunspor maçı kadrosuna dahil edilmişti.

Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Abdullah Kılcı’nın Adana Demirspor Kulübü’nde Bilim Kurulu’nun başına gelmesiyle birlikte; altyapıda bilimsel ölçümler yapılarak, oyuncuların gelişimleriyle ilgili çalışmalara ağırlık verildi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan ADS Altyapı Koordinatörü Ömer Anaydın; Başkan Murat Sancak’ın sağladığı imkanlar doğrultusunda altyapıya ağırlık verildiğini dile getirerek, Türk futbolunun geleceğinin altyapıya bağlı olduğuna dikkat çekti. Anaydın; “Başkanımız Murat Sancak ve yönetim kurulu üyelerine, ayrıca Teknik Direktörümüz Samet Aybaba’ya çok teşekkür ediyoruz. Dökme suyla değirmen dönmez. Hedefi olan takımlar altyapıdan çıkardıkları ve ülke futboluna kazandırdıkları futbolcularla birlikte başarıya yürüyebilir. Aidiyet duygusu gelişmiş, armasına ve formasına bağlı, gelecek vaad eden genç kardeşlerimizin forma şansı bulması gerekir. Altyapıya ağırlık verilmesiyle birlikte çok yetenekli kardeşlerimizin gelişimlerini tamamlayabilmeleri için fırsat bulmaları çok önemli. Adana Demirspor alt yapısında çok yetenekli ve potansiyeli bulunan genç kardeşlerimiz mevcut. Yapılacak planlamalar doğrultusunda bu kardeşlerimizin Türk futboluna kazandırılacağına inanıyorum. Bu inanç doğrultusunda altyapıda var gücümüzle çalışıyoruz. Bize bu imkanları sağlayan, güvenen ve destek olan Başkanımız Murat Sancak ve Yönetimine ayrıca Teknik Direktörümüz Samet Aybaba’ya teşekkür ediyorum” dedi.

(Yeni Adana Gazetesi)

Yorumlar

Metin korkmaza aktarılan kaynak fon altyapıya aktarılsın 5 yıl sonra altınordu gibi futbolcu fabtikası oluruz vallaha. Anderson, Gladky, Kosecki, Lagear, Stokes, Mitroviç, Hodzic, Rangel gibi işi bitmiş emekli topçulara verilen transfer ücretleriyle neler yapılırdı neler. Yeterki istensin. Taraftarın uyanması, başkanın hatalarını kabul etmesi ve samet hocanın gelmesiyle tünelin ucunda ışık gözüktü. Demirsporu sömüren mrnejer düzeni ya bitecek ya bitecek. Artık eski düzen olmayacak.
Ceyhanspor gibi kozanspor gibi bir takimla anlasilip genclerimi orda daima mac yapar duruma getirmeliyiz...
Bunu sezon basindada yazmıştık burda hem kullanmadığımız oyuncular süre alır maç oynar hemde kendi şehrimizin takımları başarılı olur kozan ve ceyhana yardımcı olmalıyız.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor