"Adana Demirspor’da transfer çıkmazı"

Milyonların gönlünde taht kuran Adana Demirspor ekonomik çıkmazda. Liglerde en fazla taraftar kitlesine sahip, Süper Lig dahil en fazla ilgi çeken takımlardan olan ADS neden bu durumda. Bu durumu araştırmak, bu tablayu incelemek lazım.

Her sezon başı yeni bir başkan, yeni yönetim ve şampiyonluk şarkıları ile başlayan lig hikayesi, lig sonu ise hayal kırıklığı ile sona eriyor. Her sezon farklı bir yönetim, her yönetim sezon içerisinde iki üç antrenör değişikliği, her sezon onlarca futbolcu transferi ve tekrar başa dönen bir döngü ile sona eriyor. Bu işte bir yanlışlık bir problem var. Her yıl harcanan bütçelere emeklere beklentilere yazık değil mi.

Yılların ADS' nin transfer tahtası kapalı, bu durum dahi Adanamıza yakışmayan bir tablodur. Evet her sezon harcanan paraya baksan süper ligde şampiyonluğa oynar sanırsın.

Her gelen yönetim harcamalarını nereye neden yaptığını açıklamalı, sezon önce vaad ettiği parayı istememelidir. Sürdürülebilir bir finans kaynağı, döngüsü yaratmalıdır.

Hangi hoca neden kaça alındı, hangi futbolcu neden satıldı yada bırakıldı açıklanabilmelidir. En önemlisi performansa göre ücretlendirme yapılmalıdır.

Bir Başakşehir örneği yaşıyoruz. Şirketleşmeden, tesisleşmeden ve işin uzmanı insanları başa getirmeden, kurumsallaşmadan bu durumları yaşamaya devam edeceğiz.

Adana Demirspor için valisinden büyükşehir belediye başkanına, iş adamından gençlik spor il müdürüne, yöneticisinden basınına herkes şapkasını önüne koyup nerede yanlış yaptığını iyi düşünmeli, artık bu kötü döngüye bir son vermelidir.

Ercan Atalay / Sabah

Yorumlar

çok doğru teşhis ellerinize sağlık.böyle politika dünyanın hiçbiryerinde olamaz. ya arkadaş önce sen şu 6 milyon borcunu öde.borç ödeme yok duyuyoruz ki ads 4 transfer yapmış 2 yabancı 2 yerli topçu ama lisans yok oyuncular oynayamıyor. aynı teraneler aynen devam ediyor hafta sonuna kadar yine yatmayacak yeniler yine oynayamayacak. iş işten geçecek 2 haftada kayıp punlar.o zaman adama demezlermi paran yoktuda niçin b,ndin kayığa belkide ay sonu gelecek transfer tahtası kapanacak.o zaman alınan bu oyuncular bu sene oynayamayacak peki parasını kim ödeyecek bakın bu böyle sonuçlanırsa gaziantep manisa adanademir renkli gruplara gider. dost acı söyler
Başakşehiri örnek gösteriyor ulan onlara verilen devlet/ belediye desteği dünyada yok
belediye ve validen medet ummadığımız zaman düzeliriz yani sivil tamamen kendi gelir kaynaklarını kullanabilen bir başkan ve yönetim şart...memur atar gibi başkan ve yönetim atanıyor. Belediye elini çekerse ne olacak ,belediye başkanları mecbur değil ki yönetim oluşturmaya yada transfer tahtası açmaya belediyenin parasına güvenip meydana çıkan sahte kabadayılar ,akbabalar olduğu sürece bizden bi cacık olmaz...belediye yine spor fonundan takımlara ufak tefek yardımcı olabilir lakin bizde durum ve beklenti farklı bizdeki akbabalar belediyenin parasını ceplerine atabilme umuduyla yönetime talip oluyor olan güzelim taraftara oluyor...Demirspor maalesef garibanların takımı bir tane adam gibi maddi imkanları olan demirspor sevdalısı çıkmıyor...belki düşünenler olmuştur onlarda taraftarın sabırsızlığından ve ölçüsüz tepkilerinden korkuyor olabilir...Velhasıl yazıklar olsun koskoca ADANA ya
Belediye , vali, sivil toplum kuruluşları mecbur değildir arkadaşlar yardım etmeye. Oralara güvenerek kimse meydana çıkmasın şu anki durumda olduğu gibi. Hele hele başka adayların da önüne elbirliğiyle set çekerek görüldüğü gibi hiçbir şey olamıyor. Tamamen sivil, gelir gider dengesini sağlayabilecek ve doğru transferlerle. Yoksa bu masallara herkes tok artık..
sayın demirsporlu arkadaşlar diyorsunuzki belediye elini çeksin belediye elini çekerse bu kulüp amatöre düşer bu külübün yıllık gideri yirmibeş otuz trilyon cebinden bu parayı atacak hiç kimse yok üç beş kişi hariç o üç beş kişide bu işe yanaşmıyor geçmişi unutmayın belediye el atmadan önce yıllarca başkan adayı bulamadık nerdeyse kayyuma gidiyorduk son gün adem atılgan başkan oldu çok şükür bazı insanlar onuda küstürdü sorun gökoglu sorunu degil kongrede gökoglu gider başka bir demirspor sevdalısı arkadaşımız gelir sorun kalıcı GELİR bulmazsak altyapıdan oyuncu çıkarmasak biri gelir biri gider olan sadece demirspor sevdalılarına olur kısır çekişmeleri bırakıp somut elle tutulur bu kulübün yarınlarını kurtaracak projeler öneriler bulmalıyız
koca adanada yirmibeş otuz trilyon kaç kişide var bir kişinin demirspora yirmi trilyon atabilmesi için ikiyüz trilyon parası olması lazım onunda demirspor aşıgı olması lazım
Rezillik diz boyu.Transfer edeceğiz diye getirdiğiniz yabancı futbolculardan utanın bari Kokuşmuşluk paçalardan akıyor. Sözün bittiği yerdeyiz

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor