"Adana Demirspor çok disiplinli oynadı"

 

Süper Lig’in 11. haftasında Adana Demirspor’u konuk eden ve 1-0 geriye düştüğü karşılaşmadan 2-1 galip ayrılarak son 3 maçta 9 puan toplayan Başakşehir’de Teknik Sorumlu Erdinç Sözer maçın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Mücadeleyi değerlendirerek sözlerine başlayan Erdinç Sözer, “Öncelikle Adana Demirspor’u tebrik ederim. Çok disiplinli oynadılar. Bunu bekliyorduk. Bize çok zorluklar çıkardılar. Biz de son saniyeye kadar mücadelemizi sürdürdük. İlk 15-20 dakikada oyun kurmada zorluk yaşadık, baskı yedik. Oyunun kontrolünü aldıktan sonra çok pozisyon ürettik. Rakip kaleci net pozisyonlar çıkardı. Maçta hatalar olabiliyor. Son saniyeye kadar galibiyete olan inancımız bitmedi. Bizim ve takım için çok değerli bir galibiyet” diye konuştu.

“Felsefemiz kazanmak üzerine”

3 haftadır görevde olduklarını ve maç maç baktıklarını söyleyen Sözer, “3’te 3 yaptığımız için çok mutluyuz. Her maç çok zor. Her maçta kazanmak istiyoruz. Yolun henüz başındayız. Beşiktaş maçının ardından söylemiştik, her maçı kazanmak için oynuyoruz. Genel bir felsefemiz var ve galibiyet ruhunu takıma aşılamayı başardık. Güzel bir ekip olduk. Takım, istediklerimizi veriyor sahada” dedi.

Sözer son olarak kadrodaki her oyuncuya güvendiklerini ifade etti.

Yorumlar

Sg ... senii ! Zorluk cikartmisiz. Ulann, yandaş hakemler olmasaydı, gecen düşmüştünüz. ! Ads sizden bin kat daha iyi köklü bir camia. Sen onu bunu birakta, penalti pozisyonu ve penaltı icin laf et. Sg ! O emre nasil sırıtıyordu ? Adana ya gelecek elbet !
emre şişe atıyor sarı kart emre küfrediyor akabinde uydurma penaltı maç bitiyor. emre kahraman büyük hoca oluyor bileği bükülmüyor falan filan. ertesi gün medyaya bakıyorum demir spor haberleri neredeyse yok. türk futbolu neden bu duruma düştü günlerce geyik. sadece hakkaniyetli maç yönetimleri bile türk futboluna çağ atlatır. eğer türk futbolunun gelişimi bazılarının menfaatlerinden biraz daha önemliyse

Yeni yorum ekle