5 Ocak stadyumu artık yok!

Adana Demirspor ve Adanaspor'un tarihine tanıklık yapan 5 Ocak Stadyum'u tamamen yıkıldı. Yerine 'Millet Bahçesi' yapılacak.

Adana Demirspor ve Adana Spor taraftarlarının eleştirilerine rağmen 83 yıllık yıllık 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda tribünlerin yıkım işlemi tamamlandı.

Stadın sadece futbol değil diğer spor dalları için de ev sahipliği yaptığı ve Adana'nın tarihinde önemli bir yeri olduğu için yıkılmaması yönünde kamuoyu oluşmasına rağmen yıkımın önüne geçilemedi.

Bu yıl 19 Şubat’ta Yeni Adana Stadı’nın açılmasıyla birlikte 83 yıllık 5 Ocak Fatih Terim Stadı kullanımdan kalktı. Yerine Millet Bahçesi yapılması kararının alınmasının ardından stadın yıkımı için gerekli çalışmalar 28 Temmuz’da başlatıldı.

Önce çimleri sökülen stadyumda kepçeyle ilk yıkım işlemi de kuzey kale arkasında başladı. O tarihten bu yana tribünlerin devam eden yıkım işlemi tamamlandı.

Millet Bahçesi yapılacak alanın hemen yanı başında Avrupa'nın en büyük parklarından biri olan Merkez Park bulunuyor.

Yorumlar

Yetkim olsa türkiyedeki futbol stadyumların yerine hayvan pazarı yaptırırım.Darısı türkiyedeki diğer futbol stadyumlarının yıkılması.
taraftarın yetkisi olsa seni yakaladığı boş inşaatta .... anladın sen onu
Bende futbolun hardal tanesi kadar bile yeri yoktur.işsiz güçsüz davasız amaçsın inançsız adamların işidir futbol.
500 yıl ömrüm olsa bile 5 dk futbol izlemem.
Yukarıda ki ziyaretçi ile birlikte ne geziyorsunuz bu sayfa da dallamalar
Madem öyle futbol haber sitesinde ne geziyorsun dal.....ak derler adama..!
bizi bizden kopardılar, bizi biz'den ettiler... since 1940'
Admin yorum puanlarını kafana göre eksiltip arttırıyorsun, ayıp değil mi?
yazık orası çok güzel bir stadyumdu tarihimiz siliniyor. yerinde kalmalıydı alt yapı amaçlı kulüplere tahsis edilmeliydi
Cumhurıyet e ait kamu kurumlarını hiç uğruna ve beş kuruşa yandaş müteahitlere satmak ve Cumhuriyet döneminden kalma ne varsa yıkmak , silmek , yok etmek , temel icraatları oldu. 5 Ocak Stadyumu da maalesef kurbanlardan sadece biri.
Gençliğimizin katilisin AKP Bu iktidar gidince oraya yeniden stad yapılmalı..

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor