5 Ocak Stadı yıkılıyor

Aralarında Adana 5 Ocak Stadyumunun da bulunduğu 22 stadının yıkılarak yerlerinin millet bahçesine dönüştürüleceği açıklandı.

TBMM KİT komisyonunda konuşan TOKİ Başkanvekili Sami Er, “Millet bahçesi projesi” kapsamında 18 ilde 22 millet bahçesi yapacaklarını, bahçelerin eski stadyumların yerine yapılacağını açıkladı. Millet bahçelerinin; Batman, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Malatya, Mersin, Samsun, Sivas, Trabzon (2) Sakarya ve Diyarbakır’da olacağı açıklandı.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, Millet bahçesine çevrilecek statların 7’si “Atatürk” adını taşıyor. Bursa Atatürk, Eskişehir Atatürk, Diyarbakır Atatürk, Giresun Atatürk, Hatay Atatürk, Konya Atatürk ve Sakarya Atatürk Statları millet bahçesine dönüşecek ve Atatürk’ün adı da silinmiş olacak. 18 ilde yapılacak millet bahçelerinin 16’sı da eski statların yerine konulacak.

Stadyumdan millet bahçesine dönüştürülmesi öngörülen stadyumlar şöyle:

Bursa Atatürk Stadı
Diyarbakır Atatürk Stadı
Eskişehir Atatürk Stadı
Konya Atatürk Stadı
Giresun Atatürk Stadı
Hatay Antakya Atatürk Stadı
Sakarya Atatürk Stadı
Samsun 19 Mayıs Stadı
Malatya İnönü Stadı
Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı
Sivas 4 Eylül Stadı
Trabzon Akçaabat Fatih Stadı
Trabzon Avni Aker Stadı
Adana 5 Ocak Stadyumu
Batman 16 Mayıs Stadı
Gaziantep Kamil Ocak Stadı.

Yorumlar

Ya birakin bu isleri milleti gaza getirmeye calisiyorsunuz. Daha dune kadar stadin yeri peskes crkilmesin park olsun diyordunuz bugun park yapacagiz diye aciklamanim ardindan yok ismi boylemis soylymis.hep sikayet hep sikayet.
ATATÜRK PARK'I VAR.. İNÖNÜ PARKI VAR.. MERKEZ PARK TÜRKİYENİN EN BÜYÜK PARKI ŞEHİR MERKEZİNDE OLAN. STADIN OLDUGU YERE NE PARKI AARKADAŞ! SPOR KOMPLEKSLERİ YAP. ORASI SPOR İÇİN VERİLMİŞ BİR ARAZİ.

Yeni yorum ekle