5 Ocak Stadı Millet Bahçesi yerine

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adanalıların güzel anılar biriktirdiği mevcut 5 Ocak Stadı’nın ‘Millet Bahçesi’ adıyla halka sunulmasının anlamsız olduğunu dile getirdi.

Adana Nakliyeciler Derneği Başkanı İzzettin Turgut, yönetim kurulu üyeleri, esnafların sorunlarını dinleyen Şevkin, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da büyük bir işsizlik sorunu yaşıyoruz. Özellikle sanayi ve tarım kültürüyle yoğrulmuş Adana’da ekonominin can damarını oluşturan fabrikalarımızın, işletmelerimizin, Küçük ve Orta Boy İşletmelerin (KOBİ) kapanması, esnaf ve sanatkarın son yıllarda hızla kan kaybederek kepenk indirmesi toplumun tüm kesimlerine olumsuz yansıdı. Son yıllarda artık iyice açığa çıkan ekonomik kriz ise vatandaşın belini büktü” diye konuştu.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın kapatılması yerine kapasitesinin arttırılması ve çehresinin değiştirilmesinin gerektiğini ifade eden Dr. Şevkin, yapımı yılan hikayesine dönen Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın yer seçiminin yanlış olduğunu, 1 cm toprağın oluşması için 900 yıla ihtiyaç olduğunun bilinciyle hareket edilmesini, birinci sınıf tarım arazilerini yok edilmesine seyirci kalınmaması gerektiğini ifade etti.

Adana Sarıçam’daki stadyumun da yıllardır sürüncemede bırakıldığını dile getiren Dr. Şevkin, Adanalıların güzel anılar biriktirdiği mevcut 5 Ocak Stadı’nın ‘Millet Bahçesi’ adıyla halka sunulmasının anlamsız olduğunu dile getirdi. Stadyumun hemen yanı başında ‘Merkez Park’ ve ‘Atatürk Parkı’ bulunduğunu hatırlatan Dr. Şevkin, “Mevcut stadımız da Şakirpaşa Havalimanı önerimizde olduğu gibi yenilenmeli, çağdaş bir spor kompleksi haline getirilmelidir. Profesyonel karşılaşmaların yanı sıra çocuklarımızın, gençlerimizin de faydalanabileceği bir yapıya kavuşmalıdır. Sürekli genişleyen ancak gelişmeyen Adana’ya iki stadyum çok görülemez” dedi.

Yorumlar

Bu stad yıkılmamalı,şehrin dinamiği bu stad. 5 ocak restore ediliP demirspor a verilmelidir. Anılarımız var bu stad da bu kadar kolay olmamalı yıkmak. Hafta sonları şehre ayrı bir hava geliyor o bölge cıvıl cıvıl oluyor esnaf kazanıyor şehir harekete geçiyor. 5 ocak demirspor a tahsis edilmeli.
Doğru solemiş millet bahçesi ne ya ? Stad genişletilsin revizyondan geçsin orası adanalının cocuklugu gencliği hayatı herseyi
Ya ne taş kafalı insanlarsınız.daha önceleri bu stadın yeri Ona buna peşkeş çekilecek AVM yapilacak diyordunuz.o olmadı.noolsun peki bu stad şehrin merkezinde sanayi bacalı fabrika felanmı olsun?.evet yeni stadın yeri çok ters.ama taraftarların yeni stada girmesi ve doldurması yarım saat bile sürmicek.Denizli maçına kombine m olduğu halde 7.15 de başlıcak maça girmek için evden 5 de çıktım.maçtan tan çıkıp eve aldığımda saat 10 u geçiyordu..yani bir maç icin 5 saatten fazla zamanım geçti.zaten birde yenildik oda cabası.tabii bunlar chp li milletvekilinin sikinde değil.bunlar demirsporumuzun üzerinden hükümete vurarak siyaset yapıyor.siktiringidin siyaseti başka yerde yapın ve bizi kullanmayın.bu stad muhalefetini zamanında mecliste yapsaydınız ya.yeni stad bitme aşamasına gelmiş şunların yaptığı siyasete bak.baban eşşeği becerdikten sonra al ananın hayrını gör milletvekili.
Kesinlikle doğru yorum. Eski stadın zemini Türkiye de başka statta yok. Daha geçen seneye kadar yıkılan statları ranta açtılar avm yaptılar. Kayseri, Bursa, Sivas, Eskişehir eski statlarının adı Atatürk değil miydi???? Şimdi ne oldu??? Bu bir siyasi oyun. Amaç Atatürk ü ve Cumhuriyet yıkmak. Kirli bir zihniyet. Adana 5 Ocak stadında millet direndi diye park kalacak dediler. Demirspor'u da beledie seçim malzemesi yaptılar. Dahi işadamı Sancak'a görev biçtiler.
Ben 52 yaşındayım babam yaşasa 84 yasında olurdu bize 5 ocak Laz'ım kim olmayan Yen'i stada gidiyorsa gitsin bütün Demirsporluların bu stadda hatırası var her taraf babam kokuyor benim için
Lan birakin bu isleri hep muhalefetsiniz.adamlar yeni stad fikrini ortaya attiginda eski stadin yeri birilerine pesked cekilecek diye ortaya ciktiniz.burasi park olsun dediniz.simdi park olsun diyorlar bu seferde ona kardi cikiyorsunuz.bir dediginiz diger dediginizle tutmuyor.ha bu dedikleri gercek acin eski aciklamalariniza gorursunuz.hic samimi degilsiniz.sirf muhalefet etmek icin konusuyorsunuz.
Sayın vekilimiz ne güzel konusmuş bravo
Ne yani bu memleket tek bu stadda mı anılarımız var?elin adamı ekmek parası için yurt dışına bile gidiyor.bırakın artık ideolojik konuşup siyaset yapmayı.burası siyasi parti yeri değil.siyaset yapacaklar gitsin Ankarada yapsın.demirsporumuz herşeyin üstündedir.yeterki takımımız adam gibi yönetilsin ve başarılı olsun.bugüne kadar takım sahipsiz,sahipsiz adana diyorduk,şimdi gelip birileri takımı kapanmaktan kurtarıp dünyanın kaliteli transferlerini yapmış ve vereceğim bütün paraları geri almıcam ve olduğu gibi verdiğim paraları hibe edecem diyor.adanaya ve takıma sahip çıkıyor bu seferde siyaset yapıyorlar diyorsunuz.bırakın buişleri takımı destekleyin.herşeyi bahane etmeyin.memleketin tanınmış bu zengin işadamlarını küstürmeyin ve şevklerini kırmayın.yıllardır çektiklerimizi ne çabuk unuttunuz.çokmu memnundunuz hersene 30-40 futbolcu alındığına?.unuttunuzmu bir sezonda 54 tane futbolcu aldığımızı?.bırakın eleştirmeyi muhalefet yapmayı yapılan transferlerin ve oluşturulan takımın tadına varın,gururunu ve heyecanını yaşayın.hadi önceki başkanlar ve yönetimler takımı adam gibi yönetseydiler ,başarılı olsalardı neyse.zaten ozaman şimdiki başkan ve yönetim olmazdı.
Yala yegen yala belliki ustasın
Demekki bugüne kadarda siz yalamışsınız.Dolayısıyla siz yalamakta daha ustasınız..Anıları varmışmış.napacaksınız her hafta stadın oraya pikniğemi gideceksiniz.olan olmuş.evet yeni stadın yeri ters ama bitmek üzere.eski stad zaten küçük.süperligi hiç kaldıramaz.biraz mantıklı olun.yeni stad şart ama keşkede daha iyi bir yere yapılsaydı.
Yeni stadın yeri çok yakın uçakla yarım saatte stattasın şükürler olsun hep hizmet:)
ESKİ SATADA KAÇ DEFA GELDİN ...........
Lan ........ben o stada senin yaşını 17 ile çarp o kadar gitmişimdir.1970 lerden beridir giderim maçlara.
Kempes ....... sen kmsin lan millete laf yetiştiriyon ...... bir senmi demirsporlusun ........
leninci mao cular.başkan murat sancağın suçuki kendi ülkelerinde bile seveni kalmayan sizin gibi ..... olduğu yere başkan oldu.işiniz gücünüz başkana ýonetime muhalefet olmak.demirspor sizlerin umurunda bile değil. sizinle aynı ideolojide düşünmeyenlere muhallefet olmayı bir ... sanıyorsunuz
Leninci maocu ne demek herhalde komünist demek istedin peki sen nesin fabrikan felanmı var patronmusun nesin
boşverin kempesi hem yaşlı hemde aileden turgeylidir bakmayın burda böle salladığına :)
.........................

Yeni yorum ekle